X-Men: The Last Stand

plakat - X-Men: Ostatni bastion (2006)

opisy filmu

(6)
  • Trzecia część filmowej trylogii o mutantach, posiadających nadludzkie umiejętności, jak zwykle z plejadą gwiazd. Tym razem mutanty będą musiały stanąć przed wyborem: zachować swoją unikalność i tym samym dalej żyć w izolacji, czy wyrzec się swojej mocy. Prawo wyboru daje im wynalezienie lekarstwa odwracającego proces mutowania. Dwaj przywódcy mutantów - Charles Xavier alias Profesor X (Patrick Stewart) i Eric Lensherr, czyli Magneto (Ian McKellen) prezentują odmienne poglądy na rozwiązanie tego dylematu. Magneto opuszcza swoją kryjówkę, zbiera armię i wznieca rewolucję mutantów, jakiej świat nie widział. On i jego stronnicy chcą zniszczyć lekarstwo i każdego - mutanta czy człowieka - kto pochwala jego powstawanie. Po czyjej stronie opowiedzą się Wolverine, samotnik uzbrojony w twarde jak stal pazury, potrafiąca latać i panować nad pogodą Storm czy Rouge, która umie przejąć energię każdego mutanta i wcielić się w niego...

  • Wolverine - uzbrojony w twarde jak stal pazury, posiada niezwykłe zdolności uzdrawiające; Storm potrafi latać i rządzić każdą pogodą; Jean Grey ma niewyobrażalne zdolności telekinetyczne i telepatyczne; Rogue pochłania energię i wciela się w postać każdego, kogo tylko dotknie; Mystique potrafi zmieniać kształty; oczy Cyclopsa emitują energię zdolną do przewiercenia na wylot potężnych gór; Iceman potrafi obniżyć temperaturę nie tylko swego ciała; Pyro umie zapanować nad ogniem; Colosus zmienić swoje ciało w litą stal, a Kitty Pryde przenikać przez wszelkie zapory.
    Wszyscy są mutantami - X-Menami, których stworzył i którymi dowodzi profesor Charles Xavier. Jednak wynalezienie lekarstwa odwracającego proces mutowania może doprowadzić do odwrócenia biegu historii. Po raz pierwszy mutanty stają przed wyborem: zachować swą wyjątkowość, co oznacza skazanie się na wieczna izolację i alienację, czy też wyrzec się pozyskanej w wyniku mutacji mocy i stać się normalnymi ludźmi.
    Przeciwstawne punkty widzenia Charlesa Xaviera, który naucza tolerancji i mającego wyjątkową władzę nad każdym metalem Magneto, który wierzy w przetrwanie najsilniejszych, zostają poddane ostatecznej próbie. Magneto postanawia zebrać armię i wzniecić rewolucję mutantów, jakiej świat jeszcze nie widział. Wraz ze swoimi stronnikami chcą zniszczyć lekarstwo i każdego - mutanta czy człowieka - kto pochwala jego powstanie. Jednak prawdziwym zagrożeniem dla X-Menów i całego świata staje się Dark Phoenix.

  • W najnowszej części zostaje wynaleziony nowy lek, który doprowadzi do wyniszczenia genu X u wszystkich mutantów. Profesor Charles Xavier (Patrick Stewart) uważa, iż lek umożliwi wielu mutantom powrót do normalnego życia, z dala od dyskryminacji, natomiast Magneto (Ian McKellen), odwieczny wróg X-Menów, podejmuje bardziej rygorystyczne rozwiązanie. Uważa, iż homo sapiens boją się niezwykłych darów mutantów i chcą objąć dominację. Magneto tworzy olbrzymią armię i po raz kolejny jedyną nadzieją na uratowanie ludzkości stają się X-Men. Mutanci pod wodzą Wolverina (Hugh Jackman), Storm (Halle Berry) i Hanka McCoya (Kelsey Grammer) stają do walki z Magneto i jego nowym sprzymierzeńcem - Feniksem (Famke Janssen), która będzie miała decydujące znaczenie w historii niejednego bohatera. Ostatni bastion musi przetrwać.

  • Ostatnia część trylogii zaczyna się wynalezieniem przez ludzi antygenu, który usuwa mutacje. Mimo iż obie rasy żyją w zgodzie, to każda wątpliwość może je znów poróżnić. Profesor X (Patrick Stewart) ma więc problem, a z nim każdy mutant, gdyż stają przed szansą rezygnacji ze swoich nadzwyczajnych zdolności na rzecz normalności... Magneto (Ian McKellen) buntuje się i zbiera armię do walki przeciwko ludziom. Pojawiają się też nowi bohaterowie- Angel (Ben Foster) (posiada skrzydła), Beast (Kelsey Grammer) (nadludzka siła i wytrzymałość), czy Juggernaut (Vinnie Jones) (niesamowita moc) to tylko część z nich...

  • Ludzie wynaleźli lekarstwo, które cofa mutacje u X-Ludzi i pozbawia ich mocy, zarazem oferując im normalne życie. Problem polega na tym, że mutanci wcale nie chcą pozbywać się swoich zdolności, a przynajmniej nie wszyscy. Magneto (Ian McKellen) wykorzystuje to, żeby zbuntować mutanty przeciwko ludziom i zniszczyć wytwórnię lekarstwa. Oprócz tego Magneto przeciąga na swoją stronę Jane (Famke Janssen), która, jak się okazuje, wcale nie zginęła, a tylko wzmocniła swoje umiejętności i stała się mutantem 5. stopnia, podczas gdy tak potężny Magneto jest mutantem 3. stopnia. Tak więc to, po której stronie barykady stanie Jane, zadecyduje o losach walki.

  • Po wynalezieniu kontrowersyjnego lekarstwa po raz pierwszy mutanty stają przed wyborem: zachować swą unikalność, co oznacza skazanie się na wieczną izolację i alienację, czy też wyrzec się pozyskanej w wyniku mutacji mocy. Przeciwstawne punkty widzenia przywódców mutantów - Charlesa Xaviera (Patrick Stewart), nauczającego tolerancji i Magneto (Ian Mckellen), który wierzy w przetrwanie najsilniejszych, zostają poddane ostatecznej próbie - dochodzi do wojny, która ma rozstrzygnąć wszelkie spory.