Postać

Darth Maul

{"id":"809","linkUrl":"/character/Darth+Maul-809","alt":"Darth Maul","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/08/09/809/812.4.jpg"}

Darth Maul - lord Sithów rasy Zabrak, postać z filmów i seriali z cyklu "Gwiezdne wojny". Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w filmie "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo". Urodził się na planecie Dathomir i już w dzieciństwie został uczniem Dartha Sidiousa. Był wytatuowany na wzór pradawnych Sithów. Posiadał dwustronny, czerwony miecz świetlny. Brał udział w wydarzeniach powiązanych z inwazją na Naboo. Stoczył ważne pojedynki m.in. z Qui-Gon Jinnem i Obi-Wanem Kenobim. W filmie "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" w rolę wcielił się kaskader Ray Park, a głosu użyczył mu aktor Peter Serafinowicz. Pojawia się również w serialu "Star Wars: Rebelianci".

Więcej Mniej
świat Gwiezdne wojny twórca George Lucas data powstania 16 maja 1999
LEGO Gwiezdne wojny: Przerażające historie
Zwiastun nr 1
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów
Zwiastun nr 2 (sezon 7) 2:02
LEGO Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda
Zwiastun nr 1 1:49
TOP
TOP Za co da się lubić trylogia prequeli "Gwiezdnych wojen"?
  • Test wiedzy

    Ile wiecie o "Gwiezdnych wojnach"?

    Wraz z marką Wilkinson Sword zapraszamy Was do udziału w quizie dotyczącym "Gwiezdnych wojen". Jak dobrze je znacie? Sprawdźcie sami.
  • Test wiedzy

    Gwiezdne Wojny

    Sprawdź, czy Moc jest z Tobą i rozwiąż quiz o "Gwiezdnych Wojnach".
Gwiezdne wojny jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Darth Maul jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.