Postać

Neville Longbottom

{"id":"318","linkUrl":"/character/Neville+Longbottom-318","alt":"Neville Longbottom","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/03/18/318/195.4.jpg"}

Neville Longbottom - czarodziej czystej krwi, bohater książek, filmów i gier o Harry PotterHarrym Potterze. Wymyślony przez pisarkę J.K. Rowling. Syn aurorów, czyli specjalistów do walki z czarna magią i członków Zakonu Feniksa. Jego rodzice byli torturowani  przez czarownicę Bellatrix Lestrange, z tego powodu postradali zmysły. przez co przebywają w szpitalu, a Neville jest wychowywany przez babcię. Jest uczniem w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Jako chłopiec ma bardzo niską samoocenę, jednak z biegiem lat nabiera odwagi i pewności siebie. Jego przyjaciele to m.in. Harry Potter, Hermiona Granger i Ron Weasley. Odtwórcą roli w latach 2001-2011 był Matthew Lewis. Zagrał w każdej części serii, m.in.: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Czara Ognia".

Więcej Mniej
świat: Harry Potter twórca: J.K. Rowling data powstania: 26 czerwca 1997 pochodzenie: Wielka Brytania
{"title":"Neville Longbottom należy do Świata Harry Potter","link":"/world/Harry+Potter-7","counts":[14,0,12]}
LEGO Dimensions
LEGO Dimensions (2015) Zwiastun nr 3 - Sonic the Hedgehog 1:50
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (2011) Zwiastun nr 2 (polski) 21:20
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II (2011) Zwiastun nr 2 (polski) 1:47
7 wspaniałych
Harry Potter 11:14
Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Neville Longbottom jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.