Postać

Star-Lord

{"id":"83","linkUrl":"/character/Star+Lord-83","alt":"Star-Lord","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/00/83/83/78_2.4.jpg"}

Star-Lord – właściwie Peter Quill. Kosmiczny najemnik, superbohater i przywódca grupy zwanej Strażnikami Galaktyki, do której należą Drax, Rocket, Groot i Gamora. Pojawia się w komiksach Marvela, ich aktorskich i animowanych adaptacjach oraz grach wideo.


Peter Quill jest synem kobiety i pozaziemskiej istoty. W filmach należących do MCU (kinowe uniwersum Marvela) został porwany z Ziemi przez Yondu. Przestępca adoptował go i uczynił z niego międzygalaktycznego złodzieja. Schwytany podczas wykonywania jednego ze zleceń, trafia do więzienia, gdzie poznaje swoich przyszłych współpracowników: Draksa, Rocketa, Groota i Gamorę. Z tą ostatnią łączy go romantyczna relacja. Wszyscy razem tworzą grupę Strażników Galaktyki. W trakcie swoich przygód walczyli m.in. z Ronanem oraz połączyli siły z Avengers, aby stawić czoła Thanosowi.


W MCU w postać wciela się Chris Pratt (m.in. "Strażnicy Galaktyki", "Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Avengers: Wojna bez granic"). Regularnie gości również w animowanych adaptacjach komiksów Marvela. W serialu "Strażnicy Galaktyki" (2015) przemawia głosem Willa Friedlea. W grach wideo "Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes", "Marvel Heroes" i "Disney Infinity 3.0" głos podkłada mu Chris Cox.

Więcej Mniej
świat Marvel twórca Steve Englehart data powstania styczeń 1976 pochodzenie USA
Thor: Miłość i grom
Zwiastun nr 2 (polskie napisy)
Avengers: Koniec gry
Zwiastun nr 2 (polski dubbing) 2:28
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
Zwiastun nr 1 - TGA 2018 1:36

Gamora

Gamora Zen Whoberi Ben Titan
światMarvel typKosmita
TOP
TOP Na które filmy z Sagi Multiwersum Marvela czekamy najbardziej?
Marvel jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Star-Lord jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.