PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=13}

Big Lebowski

The Big Lebowski
7,4 154 632
oceny
7,4 10 1 154632
8,0 41
ocen krytyków
Big Lebowski
powrót do forum filmu Big Lebowski

Masz tak samo jak ja?

ocenił(a) film na 9

Z czystej ciekawości...
Po pierwszym seansie nie ogarnąłem fenomenu tego filmu, wystawiłem zdecydowane 6. Jednak inaczej, niż w przypadku innych 'szóstek', miałem ochotę zobaczyć go jeszcze raz. Kolejny seans był już znacznie przyjemniejszy, a po wczorajszym - trzecim - wystawiam pewną 9 - którymi nie rzucam na lewo i prawo. Każda minuta tego filmu jest przezabawna a postaci prawdziwie genialne. No ale nie o recenzowanie mi tu chodziło a o to, czy dokonał ktoś podobnej korekcji oceny?

ocenił(a) film na 9
delakha

Po pierwszym seansie nie oceniłem w ogóle. Wczoraj zobaczyłem na Canal + ten film ponownie - bez wahania wstawiłem 9. Zasługuje na to.

delakha

tak czasem genialny film za pierwszym razem ogl bez uczucia.jednak nstp raz i nstp raz zdaje sobie czlowiek sprawe.." przeciesz to jest genialne" mialem tak z bekarty wojny i z tym filmem "lebovsky" tez.!

ocenił(a) film na 9
homer87

Naprawdę tak trudno jest napisać całe słowo? Naprawdę tak ciężko sprawdzić jak się pisze przecież?

bdk1985

jesus.?! przeciesz" cha cha..dzieki DUDE.! za orta.! obiecuje sie poprawić.!

homer87

http://jebzdzidyfb.pl/obrazek/17281/jajcarz!.html
dżizys jajcarz!

ocenił(a) film na 10
moshimosh

Właśnie zmieniłem tapetę w swoim Windowsie :D

ocenił(a) film na 9
delakha

Trochę podobnie - za pierwszy razem nawet nie obejrzałem do końca, a kilka dni temu (podobnie jak Zabor85), również na Canal+ w spokoju oglądałem i z oryginalnym audio (+napisy). Wystawiłem 9 :).

ocenił(a) film na 10
delakha

dalem 8 za pierwszym razem, potem podnioslem do 9 az w koncu stanelo na dyszce :)

ocenił(a) film na 9
delakha

ha, a jednak :]
Ciekawy przypadek ten film. Oglądałem kilka dni temu dodatki na blu-ray i tam jacyś fani na zlocie fanów Lebowskiego w USA, też wypowiadali się, że na początku nie byli zachwyceni, że przyszło z czasem.

delakha

cos w tym jest.....cos w tym jest....."

ocenił(a) film na 7
delakha

Póki co obejrzałem tylko jeden raz i powiem szczerze że jestem na tym etapie, że film jest ok ale że tak powiem szału niema, może jak obejrzę po raz kolejny to podwyższę ocenę.
Polecił mi kumpel, który się tak zachwycał tym filmem i też mi powiedział że trzeba obejrzeć kilka razy i wtedy rozumie się jego fenomen.

ocenił(a) film na 10
delakha

Wow . Ja myślałem ze jestem jedyny . Pierwszy raz zobaczyłem ten film i mówię sobie co za gówno z jakimiś przybłędami i przełączyłem, to było wiele lat temu Później byłem u kogoś i widziałem fragment , jakoś mnie nie zaciekawił . I raz film "leciał" w tvp wieczorem , nie było co oglądać a byłem sam to sobie obejrzałem . Do tej pory widziałem go już 16 razy i zawsze jak leci nie mogę się oderwać , ten film hipnotyzuje Koleś.

ocenił(a) film na 10
delakha

Moja reakcja ,była dokładnie taka sama .Przyjemność z oglądania" Big Lebowski" ostatecznie nastąpiła ,po kolejnych seansach. Bracia Coen kpią z widza. „Big Lebowski” „jest wersją chandlerowskiej tajemniczej historii detektywistycznej lat 90-tych”,natomiast większość widzów z ich dziełami ma wielki kłopot,nie mówiąc już o wyjściu z filmowego labiryntu pełnego cytatów, konwencji i zmyłek.. Kpiarscy bracia to uznani postmoderniści, najsłynniejsi obok Quentina Tarantino.Nie ustalają żadnych reguł, granic; epatują za to tonami absurdu, wątkami prowadzącymi donikąd, przerzucaniem konwencji.Nie raz odczuć można niejaki niepokój, enigmatyczność zdarzeń, postaci, co buduje świat nie tyle prawdziwy, bliski rzeczywistości, co irracjonalny.Jeff Bridges po premierze 'Big Lebowski''powiedział zacytuję;-''Rozumiem, dlaczego Coenowie chcieli, żebym zagrał Lebowskiego. Jestem przekonany, że gdybym nie zajął się aktorstwem, to najprawdopodobniej żyłbym dziś właśnie tak jak on.''

ocenił(a) film na 8
mewa5

Wystawiłem 7/10. Film humorem przypominał mi trochę "Tajne przez poufne" ale czułem niedosyt. Po przeczytaniu wszystkich postów w tym wątku a na koniec Twojego przypomniałem sobie te wszystkie schizowe sceny na haju, no i w sumie za nie jak i za to, że film jest chyba trochę lepszy od Tajne przez poufne, podwyższę ocenę do 8/10.
Zaznaczam, że był to 1 raz. Możliwe, że ocena ulegnie zmianie :)

ocenił(a) film na 10
qubson

Czyli,jak dobrze rozumiem ,będzie powtórka z rozrywki?

ocenił(a) film na 8
mewa5

pewnie tak :)

ocenił(a) film na 9
delakha

ja miałem tak samo dude

delakha

A ja po pierwszym seansie ogarnąłem, i owszem, a po następnych ogarniam jeszcze bardziej. :) Oglądam go od 14 lat. W całości i na wyrywki. Nawet nie próbuję zliczyć ile razy. Dla mnie to film doskonały: genialnie zarysowane postaci, genialne dialogi, rewelacyjne kreacje, mnóstwo smaczków scenariuszowych i realizacyjnych. I choć, powtórzę, rozwalił mnie od razu, to zgadzam się z tym, że za każdym razem można odkrywać w nim coś nowego. Choć wkurza mnie określanie wszystkiego dookoła epitetem "kultowy", to ten film bezsprzecznie na to zasługuje.

delakha

Miałem tak samo, z początku nie doceniłem tego filmu - jak dla mnie postać "The Dude" zasłużyła na Oscara. Fantastyczna rola, podobnie jak Walter'a Sobchak'a ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones