film

Casanova Federico Felliniego

Il Casanova di Federico Fellini
1976
2 godz. 46 min.
7,5 3 277
ocen
7,5 10 1 3277
3 909
chce zobaczyć
8,0 8
ocen krytyków
Historia Giacomo Casanovy, weneckiego uwodziciela, który żył w XVII wieku. Więcej Mniej
Casanova Federico Felliniego zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 3 inne nagrody i 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

XVIII wiek. Karnawał w Wenecji. Giacomo Casanova udaje się w przebraniu Pierrota na kolejną schadzkę. Jego spotkanie z kochanka ma obserwować małżonek wybranki, ambasador. Casanova przystał na ten niecodzienny układ w nadziei, że wieść o jego erotycznych wyczynach dotrze do króla Francji. Schwytany przez inkwizytorów, ucieka nocą zXVIII wiek. Karnawał w Wenecji. Giacomo Casanova udaje się w przebraniu Pierrota na kolejną schadzkę. Jego spotkanie z kochanka ma obserwować małżonek wybranki, ambasador. Casanova przystał na ten niecodzienny układ w nadziei, że wieść o jego erotycznych wyczynach dotrze do króla Francji. Schwytany przez inkwizytorów, ucieka nocą z weneckiego więzienia i dociera do Paryża. Tam staje się częsty gościem markizy D`Urfe, która wierząc że Giacomo posiada sekret wiecznej młodości i zechce go jej zdradzić - obiecuje mu fortunę. Do swej reputacji wyśmienitego kochanka Casanova dołącza jeszcze sławę uczonego alchemika. Dzięki temu rozpoczyna wieloletnią wędrówkę przez najwyższe salony towarzyskie Europy: od Londynu do Drezna. Jednak nieubłagany czas dosięga powoli i jego.

na podstawie
Giacomo Casanova (autobiografia)
studio
Fast Film (koprodukcja) / Produzioni Europee Associati (PEA)
tytuł oryg.
Il Casanova di Federico Fellini
inne tytuły
Fellini's Casanova Miedzynarodowe
Fellini's Casanova USA
Il Casanova Australia
Więcej...
Dystrybutorzy chcieli, aby tytułową rolę zagrał Marlon Brando, Michael Caine, Paul Newman, Al Pacino lub Robert Redford, ale Federico Fellini nie zgodził się na żadną z tych kandydatur.
Film nakręcono w Rzymie (Włochy).
Donald Sutherland nosił sztuczny nos oraz podbródek na potrzeby filmu.
Ten film mawszystko, co najlepsze uFederico Felliniego. Rozmach wizji,oniryczność i niedosłowność. Przeplatające się, tragikomiczne nastroje - od buzującychnamiętnościąicielesnościąuczt czy orgii do filozoficznych kontemplacji. "Lekkość", nienachalność i brak moralizatorstwa w ukazywaniu historii, która nie jest przecież tylko opisem, ma drugie,... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych