Odtwórz Zwiastun nr 1 3:08
Film

The Man with the Golden Gun

1974 2 godz. 5 min.
7,2 33 310
ocen
7,2 10 33310
2 938
chce zobaczyć
6,2 6
ocen krytyków
{"rate":6.1666665,"count":6}
{"id":"808","linkUrl":"/film/Cz%C5%82owiek+ze+z%C5%82otym+pistoletem-1974-808","alt":"Człowiek ze złotym pistoletem","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/08/08/808/7119425.2.jpg"}
Do MI6 wysłany zostaje złoty pocisk z wygrawerowanym napisem 007. W ten sposób James Bond dowiaduje się, że jest celem największego płatnego mordercy na świecie.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Człowiek ze złotym pistoletem
Człowiek ze złotym pistoletem (1974) Zwiastun nr 1 3:08
Człowiek ze złotym pistoletem | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1974 | Film W tym dziewiątym odcinku przygód agenta 007 w rolę jego złowrogiego przeciwnika Scaramangi wcielił się [url=http://www.filmweb.pl/person/Christopher.Lee]Christopher Lee[/url]. Kusi on Bonda śmiertelnie niebezpieczną zabawą w kotka i myszkę i przeznaczył dla niego specjalną złotą kulę z wygrawerowanym napisem 007. Sam pistolet stanowi mistrzowskie dzieło, z którego sam Q mógłby być dumny rozłożony wydaje się być zwykłymi, niewinnymi przedmiotami codziennego użytku jak papierośnica, czy wieczne pióro, wykonanymi z czystego złota.

Do kwatery MI6 zostaje przysłany złoty pocisk z wygrawerowanym napisem 007. Nadawcą może być tylko jeden człowiek - Francisco Scaramanga płatny zabójca nr.1 na świecie (za jedno zadanie żąda 1mln $). Bond musi odnaleźć Scaramangę nim ten zrobi to pierwszy. Udaje się do Macao, do Lazara, wytwórcy broni aby dowiedzieć się kto odbierzeDo kwatery MI6 zostaje przysłany złoty pocisk z wygrawerowanym napisem 007. Nadawcą może być tylko jeden człowiek - Francisco Scaramanga płatny zabójca nr.1 na świecie (za jedno zadanie żąda 1mln $). Bond musi odnaleźć Scaramangę nim ten zrobi to pierwszy. Udaje się do Macao, do Lazara, wytwórcy broni aby dowiedzieć się kto odbierze następną złotą kulę. Pocisk odbiera Andrea Anders, kochanka Scaramangi. Bond udaje się do kasyna gdzie siłą uzyskuje od niej istotne informacje. W tym samym kasynie zostaje zastrzelony Colthrope, ekspert ds. energii słonecznej. Podejrzany o zabicie jest przemysłowiec Hai Fat. Rezydujący we wraku statku M opowiada o urządzeniu Solex nad którym pracował Colhorpe. Bond udaje się do Hai Fata, udając Scaramangę (jego cechą charakterystyczną był trzeci sutek). Jednak Hai Fat zwietrzył podstęp. Bond zostaje ogłuszony. Budzi się w szkole walk wschodnich, skąd ucieknie potem motorówką, spotykając przy okazji szeryfa J.W. Peppera. W hotelu do Jamesa przychodzi Andrea, aby ostrzec o grożącym mu niebezpieczeństwie. Umawia się także na galę boksu aby tam przekazać mu Solex. Na miejscu Bond znajduje Andreę martwą, a Solex przechodzi z rąk do rąk. W końcu dostaje go Mary Goodnight, brytyjska agentka, którą Scaramanga porywa. Udaje mu się uciec do swojej kwatery położonej na jednej z malowniczych wysp na Morzu Chińskim.

boxoffice
$97 600 000 na świecie
$20 972 000 w USA
$76 628 000 poza USA
budżet
$13 000 000
na podstawie
Ian Fleming "Człowiek ze złotym pistoletem" (powieść) (niewymieniony w czołówce)
studio
Danjaq / EON Productions
data produkcji
1974
tytuł oryg.
The Man with the Golden Gun
inne tytuły
Człowiek ze złotym pistoletem Polska
Ian Fleming's The Man with the Golden Gun (pełny tytuł) Wielka Brytania (pełny tytuł) USA
007: The Man with the Golden Gun (tytuł telewizyjny) Australia
Więcej...
Na początku rolę Scaramangi zaoferowano Jackowi Palance. Ostatecznie otrzymał ją jednak Christopher Lee.
Britt Ekland była przesłuchiwana do roli kochanki Scaramangi, lecz Guy Hamilton zaoferował jej rolę Mary Goodnight po tym jak zobaczył ją w bikini.
Liniowiec "Królowa Elżbieta" zatonął w 1972, a nie 1971 roku.
Roger Moore po "Żyj i pozwól umrzeć" został ostatecznie zaakceptowany jako 007, zyskując uznanie krytyki i publiczności. Nie było więc niespodzianką, że został ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 89%
Test wiedzy

Bond

Bond. James Bond. Myślisz, że wiesz o nim wszystko?
Test wiedzy

Dziewczyny Bonda

Piękne, mądre i pożądane. Czy umiecie dopasować dziewczyny Bonda do filmów, w których się pojawiły?
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych