postać

Deadpool

Deadpool (2016) Twentieth Century Fox Film Corporation
Deadpool (2016) Twentieth Century Fox Film Corporation
Deadpool

Postać z komiksów Marvela, wywodząca się z uniwersum X-Men. Wygadany i dowcipkujący były żołnierz służb specjalnych oraz najemnik, który w wyniku eksperymentów zyskuje nadludzkie zdolności.


Wade (Ryan Reynolds), były żołnierz służb specjalnych, pracował jako najemnik. Tuż po tym, jak poznał w barze prostytutkę, Vanessę (Morena Baccarin), z którą próbowali tworzyć szczęśliwy związek, zdiagnozowano u niego raka licznych narządów z przerzutami. Zdecydował się na podjęcie eksperymentalnej terapii. Nadała mu ona nadludzkie zdolności, a jednocześnie poskutkowała uszkodzeniem skóry, przypominającym blizny po poparzeniu. Zatargi z prowadzącym eksperyment Ajaxem (Ed Skrein) sprawiły, że uciekł z laboratorium, doprowadzając do jego zniszczenia. Bał się jednak wrócić do Vanessy ze względu na swój wygląd. Skłoniło go to do stworzenia stroju i przyjęcia nowej tożsamości – Deadpoola.


Wade przyczynia się do zabicia większości osób z otoczenia Ajaxa i doprowadza do bezpośredniego starcia. Grozi mu śmiercią, chcąc w ten sposób uzyskać lekarstwo na swoje zniekształcenia. Przed zabiciem Ajaxa powstrzymują go Colossus i Negasonic Teenage Warhead, oferując przyłączenie się do X-Menów. Kiedy Ajax i Angel Dust porywają Vanessę, namawia mutantów, by mu pomogli. Doprowadza do walki, w wyniku której okazuje się, że pożądane przez niego antidotum nigdy nie istniało, więc zabija Ajaxa.


Niezwykłe zdolności regeneracyjne mają duży wpływ na psychikę Deadpoola. Sprawiają, że miewa stany psychotyczne, a zarazem czynią go wyjątkowo trudnym przeciwnikiem ze względu na improwizowany i chaotyczny styl walki. Nosi przezwisko Merc with a Mouth.


Deadpool nie jest mutantem, stworzyli go naukowcy z Programu Weapon X. Ma poprawioną wydajność, siłę, szybkość, wytrzymałość oraz refleks, a także dodany sztuczny czynnik regenerujący (od Wolverine'a). Prawdopodobnie jest numerem XI stworzonym w ramach tego programu.


Deadpool jest świadomy bycia (anty)bohaterem komiksowym i bardzo często łamie czwartą ścianę, co najczęściej jest humorystycznie wykorzystywane. Ryan Reynolds w roli Deadpoola po raz pierwszy pojawił się filmie "X-Men Geneza: Wolverine". Sama postać jest obecna w uniwersum Marvela od roku 1991.

Więcej Mniej
świat Marvel twórca Fabian Nicieza data powstania lutego 1991 pochodzenie USA
Deadpool & Wolverine
Zwiastun nr 1 (polski)
Marvel’s Midnight Suns
Zwiastun nr 1 (polski)
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
Zwiastun nr 1 - TGA 2018
TOP
TOP 5 najlepszych gier z uniwersum "X-Men"
Deadpool jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Marvel jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones