PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35}
6,9 46 326
ocen
6,9 10 1 46326
4,7 9
ocen krytyków
Demony wojny wg Goi
powrót do forum filmu Demony wojny wg Goi

Żołd żołnierzy

ocenił(a) film na 8

Tak podczas kolejnego seansu tego filmu rozkminiłem nad kwestią zarobków żołnierzy. W różnych scenach bohater grany przez Pazurę dwukrotnie mówi, że zarabiają 650 miesięcznie albo 3600 przez pół roku, co daje 600 na miesiąc.

Tylko biorąc pod uwagę fakt, że w 1996 roku średnia płaca krajowa wynosiła niecałe 900 złotych, a kurs dolara pod koniec lutego był ponad 2,5 to wychodzi, że przynajmniej 1500 złotych przez miesiąc taki żołnierz zarabiał, co w sumie za przyjmowanie na siebie kul wroga nie jest dużo, ale to trochę podobnie jak w dzisiejszych czasach, że jeździ się na wojnę, żeby coś odłożyć. Także myślę, że tu również szeregowcy mogli sobie oszczędzić coś na pewno lub wysłać rodzinie, stąd "Johnny" zdecydowanie za bardzo tragizował.

ocenił(a) film na 7
Roy_v_beck

Pazura mówi że ma 650 dolarów żołdu a innym razem że ma 3600 minus podatek (na miesiąc a nie na pół roku) to było nawiązanie do tego ile państwo zabierało kasy gdy żołnierze w innych kontyngentach dostawali całą kasę na rękę. Wiem to bo mój znajomy jeździ na misje ;Jugosławia ,Kosovo ,Irak itp.

ocenił(a) film na 8
marcinzarebski7

Nie. Mówi: "Przez pół roku narażam dupę za 3600 minus podatek".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones