Film

Dune

2020
8,5 6
ocen
8,5 10 1 6
19 415
chce zobaczyć
{"id":"469476","linkUrl":"/film/Diuna-2020-469476","alt":"Diuna"}
Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
TOP 42 komentarze
Jakie filmy chcemy zobaczyć w kinach w tym roku?

Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatoraEkranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

na podstawie
studio
Legendary Pictures / Warner Bros.
inne tytuły
Dűne Węgry
Więcej...
Peter Jackson wyraził chęć wyreżyserowania filmu.
Film był kręcony w Budapeszcie (Węgry) oraz w dolinie Wadi Rum (Jordania), Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) oraz w Norwegii.
Film kręcono od 18 marca do lipca 2019 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.