Film

Każdy sposób jest dobry

Every Which Way But Loose
1978
1 godz. 50 min.
6,8 3 724
oceny
6,8 10 1 3724
1 176
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"5470","linkUrl":"/film/Ka%C5%BCdy+spos%C3%B3b+jest+dobry-1978-5470","alt":"Każdy sposób jest dobry","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/54/70/5470/7468689_1.2.jpg"}
Bokser podróżuje przez kraj, by zarobić na utrzymanie. Towarzyszą mu przyjaciel oraz orangutan. Więcej Mniej
Każdy sposób jest dobry zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jest to pierwsza komedia z udziałem Clinta, w której gra on Philo Beddoe - boksera który razem z parą kumpli - orangutanem Clyde`m i promotorem Orville`m podróżują ciężarówką od miasta do miasta gdzie Philo za pieniądze walczy z najsilniejszym i najodważniejszym facetem w danej okolicy. Tym razem jednak Philo zakochuje się w Lynn -Jest to pierwsza komedia z udziałem Clinta, w której gra on Philo Beddoe - boksera który razem z parą kumpli - orangutanem Clyde`m i promotorem Orville`m podróżują ciężarówką od miasta do miasta gdzie Philo za pieniądze walczy z najsilniejszym i najodważniejszym facetem w danej okolicy. Tym razem jednak Philo zakochuje się w Lynn - lokalnej gwiazdce - piosenkarce Country. Ale to dopiero początek afery w którą wplątany będzie dziwny gang, batalion nieprzyjemnych stróżów prawa - no i mamuśka Orville`a. Film był niesamowitym sukcesem kasowym. Ja nie przepadam za Clintem w Komedii - aczkolwiek jest to dobrze zdany sprawdzian możliwości aktorskich tego pana.

boxoffice
$85 196 485 w USA
budżet
$5 200 000
studio
Malpaso Company, The / Warner Bros.
tytuł oryg.
Every Which Way But Loose
inne tytuły
The Coming of Philo Beddoe (tytuł roboczy) USA
Every Which Way but Loose Kanada
Every Which Way But Loose Australia
Every Which Way But Loose Nowa Zelandia
Więcej...
Scenariusz filmu był pisany z myślą o Burcie Reynoldsie.
W scenie nad jeziorem Pilo skacze z drzewa. Podnosi się, a za chwilę udaje Tarzana. Dźwięk, który wtedy wydaje Pilo nie jest słyszalny, aż do momentu, w którym kamera pokazuje scenę od drugiej strony jeziora.
Gdy Echo wystrzeliwuje dwa magazynki naboi w wiszące na haku mięso wołowe, dwukrotnie widzimy ten sam moment, w którym wypada mu z ust cygaro.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych