Film

1987 1 godz. 39 min.
3,6 3 947
ocen
3,6 10 3947
1 817
chce zobaczyć
{"rate":2.0,"count":2}
{"id":"6785","linkUrl":"/film/Kl%C4%85twa+Doliny+W%C4%99%C5%BCy-1987-6785","alt":"Klątwa Doliny Węży","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/67/85/6785/7931632.2.jpg"}
Profesor Tarnas i komandos Traven rozszyfrowują tajski manuskrypt. Razem wyruszają  do Wietnamu, aby odnaleźć Dolinę Węży.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Komandos Bernard Traven (Roman Wilhelmi) zgłasza się do sinologa, profesora Sorbony Jana Tarnasa (Krzysztof Kolberger), z prośbą o rozszyfrowanie tajskiego manuskryptu, który wpadł w jego ręce, gdy został zestrzelony na pograniczu laotańsko-wietnamskim i szukał schronienia w buddyjskiej świątyni. Manuskrypt ujawnia mapę, tekst zaś mówi oKomandos Bernard Traven (Roman Wilhelmi) zgłasza się do sinologa, profesora Sorbony Jana Tarnasa (Krzysztof Kolberger), z prośbą o rozszyfrowanie tajskiego manuskryptu, który wpadł w jego ręce, gdy został zestrzelony na pograniczu laotańsko-wietnamskim i szukał schronienia w buddyjskiej świątyni. Manuskrypt ujawnia mapę, tekst zaś mówi o jakimś ukrytym środku, dającym władzę nad światem. Tarnas i Traven lecą do Wietnamu, by odnaleźć Dolinę Węży, a towarzyszy im dziennikarka Christine Jaubert (Ewa Sałacka), działająca z ramienia korporacji naukowo-badawczej, związanej z kontrwywiadem, o czym mężczyźni nie wiedzą. Docierają do komnaty z grobowcem "przybysza z innej planety" i zabierają amforę z tajemniczą a niebezpieczną substancją.

studio
Filmistuudio Tallinnfilm / Studio Filmowe Oko
data produkcji
1987
tytuł oryg.
Klątwa Doliny Węży
inne tytuły
Zaklyatie doliny zmei (zapis łaciński) ZSRR
Заклятие долины змей ZSRR
Więcej...
Henryk Talar miał początkowo zagrać Bernarda Travena, ale ostatecznie zrezygnowano z jego obsadzenia, uznając, że jest za niski.
Film kręcono w Wietnamie.
Film, mimo że kręcony w Wietnamie, został w tym komunistycznym kraju uznany za zbyt amerykański i w związku z tym był puszczany tylko na tajnych seansach.
W latach 80. na dobre w Polsce uformowało się kino rozrywkowe, którego kształt znamy po dziś dzień (komedie romantyczne, dzieła Patryka Vegi). Dokonuje się oczywiście ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 29%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ostatnio oglądając to "dzieło"

  Last_engineer

  uświadomiłem sobie, że nie żyją już wszyscy aktorzy odtwarzający główne role w tym filmie: Wilhelmi, Kolberger, Sałacka - może jednak klątwa działa?

 • Nie rozumiem...

  remi1982

  Nie potrafię zrozumieć krytyki tego filmu A także skąd taka niska ocena.. Dla mnie to arcydzieło. Rewelacyjni aktorzy, świetna fabuła. Poza tym film który powstał w czasach komuny a mógłby śmiało konkurować z Indiana Jonesem. Świetna fabuła, rewelacyjne aktorstwo. Szkoda, że te czasy już nie wrócą.

 • OPIS DVD:)

  dezed123 ocenił(a) film na 6

  "Klątwa doliny węży", film wyświetlany w ludowo-demokratycznym Wietnamie tylko na specjalnych nocnych seansach, jako zbyt "amerykański". Nieprawdopodobna historia, egzotyczne plenery, wyrazisty bohater i piękna kobieta - rozrywka na miarę Indiany Jonesa. I 25 milionów widzów w ZSRR!

 • O matko!!!

  _Andrzej_ ocenił(a) film na 1

  Czegoż w tym filmie nie ma. Starożytne posągio strzelające laserami z oczu, przerażający gaz zabijający tylko węże, metal mogący powstać tylko w warunkach próżni kosmicznej, pojawiająca się znikąd czarna dziura połykająca samolot... listę bezsensów w tym "filmie" można mnożyć i mnożyć. Fatalne aktorstwo, ... więcej

 • Plan 9 z Kosmosu polskiego kina

  ohjehr ocenił(a) film na 1

  Albo tureckie gwiezdne wojny. Albo wszystkie włoskie kupofilmy z lat 80-tych imitujące inne produkcje Rzeczywiście co do tej szmirki sprawdza się wypowiedź, że film wygląda przyzwoicie (dobra, nie wygląda tragicznie) do pewnego momentu. I tym momentem jest najprawdopodobniej brak ... więcej