King Arthur: Legend of the Sword

2 godz. 6 min.
7,0 107 088
ocen
7,0 10 107088
25 087
chce zobaczyć
5,6 14
ocen krytyków
{"rate":5.571429,"count":14}
{"type":"film","id":568216,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/King+Arthur%3A+Legend+of+the+Sword-2017-568216/tv","text":"W TV"}]}

Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.

opis dystrybutora kino

Uznany reżyser Guy Ritchie wnosi swój dynamiczny styl do klasycznej opowieści o Excaliburze w nowej, pasjonującej interpretacji legendy arturiańskiej. Gdy ojciec Artura zostaje zamordowany, a jego wuj przejmuje tron, chłopak trafia na ulicę, by dorastać w znoju i trudzie w podejrzanych zaułkach miasta. Jego życie odmieni się nie do poznania, gdy wyciągnie z kamienia miecz Excalibur i odkryje swoje prawdziwe dziedzictwo.

opis dystrybutora dvd

Bohater opowieści Artur (Charlie Hunnam), znaleziony i wychowany przez prostytutki, dorasta na ulicach, ucząc się tam walczyć o przetrwanie. Po awanturze z grupą wikingów zostaje aresztowany.  Tymczasem w okolicy pojawia się tajemniczy, tkwiący w skale miecz. Słudzy króla Vortigerna (Jude Law) zwożą tam ludzi i każą próbować wyrwać broń z kamienia. Udaje się to Arturowi, ale zaraz potem zostaje z powrotem zamknięty w lochu. Wkrótce odwiedza go Vortigern i zdradza uwięzionemu tajemnicę jego pochodzenia. Okazuje się, że Artur jest jego bratankiem, synem prawowitego władcy Uthera (Eric Bana), którego Vortiger pozbawił korony i zamordował. Artur też ma ponieść śmierć, jednak podczas egzekucji zostaje - za sprawą czarów - uratowany. Dołącza do rebeliantów i planuje odzyskanie należnego mu królestwa.

Kono
opis użytkownika

Po tym jak ojciec małego Artura zostaje zamordowany, Vortigern (w tej roli Jude Law) - jego wuj, zawłaszcza koronę dla siebie. Artur, odarty z prawa, które przysługuje mu z racji urodzenia, nie mając pojęcia, kim właściwie jest, przechodzi ciężką szkołę życia, dorastając na ulicy. Kiedy jednak udaje mu się wyciągnąć miecz ze skały, jego dotychczasowe życie zmienia się nie do poznania. Musi udowodnić, że jest godzien swego dziedzictwa... czy tego chce czy nie.

Rakuten