PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 680
ocen
8,4 10 1 368680
7,9 32
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Ralph Fiennes

ocenił(a) film na 8

Fiennes w tym filmie to mistrz stworzył postać którą się nienawidzi a wręcz wzbudza obrzydzenie, grał niesamowicie! Oskarowa rola czarnego charakteru!

użytkownik usunięty
patryk_B

Aż dziw bierze, że przegrał z Tommy Lee Jones w wyścigu po oscara. Z całym szacunkiem dla jego roli w Ściganym, ale to nie ta sama półka co Fiennes w Liście, nie dało się tego lepiej zagrać. Jeden z lepszych czarnych charakterów w historii kina :)

Nie no był dobry nawet bardzo, ale mówienie "jeden z najlepszych w historii kina" to przesada.

DziurawaMarysia

To nie przesada, tylko fakt.
Najbardziej przerażające jest, to co rzeczywiście się wydarzyło.
Amon Goeth, to postać historyczna, którego zbrodnie są faktami historycznymi.
Jego historia jest dowodem na to, do czego człowiek jest w stanie posnąć się, aby urzeczywistnić to w co wierzy.
Gra aktorska Ralph'a Fiennes'a jako Amon'a Goeth'a przeszła do historii kinematografii.

Rott

To że przeszła do historii kinematografii nie znaczy że jest to "Jedena z nalepszych ról w historii kina". Skoro mówisz że to fakt to poproszę jakieś lektury, które potwierdzają Twoją tezę.

DziurawaMarysia

Amon, to postać ocenzurowana w filmie. W rzeczywistości był znacznie bardziej sadystyczny. Mam o nim książkę, więc wiem co piszę. Książka dla ludzi o mocnych nerwach. Ralph w tej roli to zdecydowanie jeden z najlepszych czarnych charakterów, a filmów to ja trochę już widziałem.

Patologia546

Myślałem raczej o jakichś odniesieniach krytyków potwierdzających Twoją tezę odnośnie tego że kreacja Raplha jest jedną z najlepszych. To niesttety brzmi jakbyś był wielkim ignorantem.

DziurawaMarysia

Hahaha :D A od kiedy to aby uznać kreację za jedną z najlepszych, trzeba do tego potwierdzenia jakiegoś krytyka ? Pewnie jeszcze akademii filmowej, która to wręcz wiarygodnie przyznaje oscary. Krytykiem był niejaki leszczyński, i też trzeba uznać za dobrą muzykę, którą to on uważa ? Lepiej już tutaj nic nie pisz, bo normalnie jeszcze bardziej będę brechtał.

ocenił(a) film na 10
Patologia546

Moglbyc podac tytul oraz autora tej ksiazki ?

sztohas

Kat z listy Shindlera. Tytuł książki.

DziurawaMarysia

Czytałem kiedyś artykuł o tym filmie, była w nim mowa o tym, że podczas kręcenia scen na palnie byli obecni ludzie pamiętający prawdziwego Goetha - i byli przerażeni podobieństwem aktora do oryginalu.

DziurawaMarysia

Chodziło o czarne charaktery a w tej kategorii Fiennes za Goetha jest " jednym najlepszych w historii kina " :)

użytkownik usunięty

W takim razie radze lepiej się zapoznać z historią kina. Fiennes świetny ale do najlepszych w historii jeszcze trochę brakuje.

użytkownik usunięty

Racja, może za bardzo pojechałem z tym określeniem, pewnie dlatego, że komentowałem od razu po seansie. Ciekaw jestem waszego wyznacznika - jak rolę trzeba wykreować, aby zasłużyć na to miano? ;)

użytkownik usunięty

W sumie racja, emocje na gorąco po seansie są zawsze najmocniejsze.

Czarne charaktery wszech czasów? Hmmm... kiedyś miałem taki temat na forum i o ironia był tam Amon Goeth z "Listy..." :D

Jak myślę o najlepszych czarnych charakterach to najczęściej mi przychodzą do głowy: Hannibal Lecter z "Milczenia owiec", Alex De Large z "Mechanicznej.." oraz Harry Powell z "Nocy myśliwego". Z tych nowszych to chyba jednak Joker w wykonaniu Ledgera był dla mnie najlepszy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Ale to temat na inne forum.

Goeth w grze Ralpha to absolutnie najbardziej zła do szpiku kości postać zbrodniarza, jakakolwiek pojawiła się w kinie. Zdecydowanie top 10 najbardziej złych postaci filmowych wszech czasów.

Patologia546

Tak sobie wmawiaj.

DziurawaMarysia

Widocznie się nie znasz.

ocenił(a) film na 8

zgadzam się, zły do szpiku kości

ocenił(a) film na 8

Pełna zgoda!

ocenił(a) film na 9

Trzeba to przyznać. Ale równie dobrze spisał się Neeson i jego przebitki montażowe ze scenami Kata z Płaszowa działają mocno.

ocenił(a) film na 10
patryk_B

Obrzydzenie, a nawet łzy, bo był tak wiarygodny. (A może tak to właśnie jest, jak się jest nadwrażliwym, no nie wiem.)

annathegreenwitch

Fiennes nadwrażliwy, czy ty ? Hehe :)

ocenił(a) film na 10
Patologia546

No ja przecież. Z Ralphem się tak dobrze jeszcze nie znam, by ocenić poziom jego wrażliwości artystycznej. :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
Patologia546

niestety...

ocenił(a) film na 9
patryk_B

Jakoś ma wzbudzać obrzydzenie i nienawiść, a to moja ulubiona postać w filmie. ;p

ocenił(a) film na 8
_Bezimienna_

No właśnie...:)

użytkownik usunięty
patryk_B

Fiennes zagrał absolutnie genialnie. Nie mogłam oderwać od niego wzroku, "ukradł" cały film. Szkoda, że nie dostał za tą rolę Oscara. Należał mu się.

ocenił(a) film na 10
patryk_B

Uwielbiam go w tej roli. Ta mroczna seksualność przyciąga jak magnes... :)

ocenił(a) film na 8
Rimmon_

Mam tak samo!

patryk_B

świetnie zagrał, aż przerażał swoją grą

ocenił(a) film na 8
kaczor_07_K

Dokładnie

patryk_B

A polscy barbarzyńcy skazali biednego Amona Goetha na stryczek zamiast go resocjalizować.

Karę śmierci stosują przecież tylko dzikusy, bo to irracjonalna zemsta i w ogóle.

ocenił(a) film na 8
patryk_B

Popieram!

ocenił(a) film na 10
patryk_B

otóż to, pozamiatał konkretnie

ocenił(a) film na 8
patryk_B

Idealnie poradził sobie z tą rolą.

patryk_B

Zagrał dobrze, bo to jest genialny aktor, zresztą czarne charaktery to chyba jego najlepsze role.

NicolettaHavana

Brytyjscy aktorzy jakoś w ogóle świetnie wypadają w rolach hitlerowskich zbrodniarzy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones