"Mulan" na DVD i Blu-ray już 27 stycznia

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Mulan%22+na+DVD+i+Blu-ray+ju%C5%BC+27+stycznia-141021
"Mulan" na DVD i Blu-ray już 27 stycznia
źródło: Materiał nadesłany
Disney przedstawia historię Mulan - nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju, i staje się największą wojowniczką, jaką kiedykolwiek znały Chiny. Nowa, aktorska wersja jednej z najlepszych animacji wytwórni Disney zadebiutuje na DVD i Blu-ray już 27 stycznia 2021 roku. Dla fanów historii o odważnej bohaterce przygotowaliśmy również pakiet dwóch filmów na DVD zawierający wersję fabularną z 2020 roku oraz animację z 1998 roku.

Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan (Yifei Liu), najstarsza córka utytułowanego wojownika (Tzi Ma), decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i dumnego ojca.

"Mulan" to zrealizowana za 200 milionów dolarów superprodukcja będąca nową wersją jednego z najpopularniejszych filmów animowanych w historii wytwórni Disney. Obraz wyreżyserowała Niki Caro, autorka obsypanego nagrodami "Jeźdźca wielorybów" oraz udanego "Azylu" opowiadającego o wojennych losach Jana Żabińskiego, dyrektora warszawskiego ZOO. W roli tytułowej wystąpiła Yifei Liu ("Zakazane królestwo"), której partnerują największe gwiazdy chińskiego kina: Donnie Yen (seria "Ip Man") i Jet Li ("Niezniszczalni"), Gong Li ("Zawieście czerwone latarnie"), Jason Scott Lee ("Przyczajony tygrys, ukryty smok - Miecz przeznaczenia"), Tzi Ma ("Kłamstewko"), Rosalind Chao ("Klub szczęścia") oraz Pei-Pei Cheng ("Przyczajony tygrys, ukryty smok").

W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom udzielili: Vanessa Aleksander (Mulan), Bartłomiej Topa (Komendant Tung), Monika Krzywkowska (Xianniang), Krzysztof Dracz (Cesarz), Eryk Lubos (Bori Chan) i Jakub Kordas (Honghui).

Film "Mulan" jest adaptacją starochińskiej legendy, której pierwszy zapis – "Ballada o Mulan" - powstał najprawdopodobniej w 6 wieku naszej ery. Dzięki filmowi animowanemu z 1998 roku poznał ją cały świat. Teraz na kanwie oryginalnego eposu, jak i uwielbianej przez widzów disneyowskiej animacji chcieliśmy stworzyć coś nowego i ciekawego z jednoczesnym zachowaniem kluczowych elementów tej inspirującej historii. Skoncentrowaliśmy się na wątku wykazania się przez główną bohaterkę odwagą, lojalnością i poczuciem obowiązku z jednoczesnym pozostaniem w zgodzie z samą sobą – mówi producent Jason Reed.

Najnowsza disneyowska superprodukcja została ciepło przyjęta przez widzów i krytyków. – Korzenie tej historii sięgają wiele wieków wstecz, jej animowana wersja z lat 90. jest dziś klasykiem, ale najnowsza jest najbardziej aktualna i najbardziej, w naszych czasach, znacząca – pisała po premierze Christy Lemire na łamach opiniotwórczego serwisu RogerEbert.com.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:


- Klasyka w nowym wydaniu
- Zupełnie inna Mulan
- Oblicze zła
- "Lustro" i muzyka w filmie
- Mulan z animacji
- Sceny niewykorzystane
- Teledysk: Reflection
- Teledysk: Loyal, Brave, True


Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD/
Udostępnij: