PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864985}
5,6 26 669
ocen
5,6 10 1 26669
5,2 33
oceny krytyków
Napoleon
powrót do forum filmu Napoleon

Słabizna

ocenił(a) film na 5

Do tej pory uważałem Scotta za swojego ulubionego reżysera, który ma smykałkę do opowiedzenia zwięźle ciekawych historii w autentyczny sposób z sporym rozmachem przy okazji. Po tym filmie patrzę na Scotta jako reżysera, który nie potrafi wznieść się ponad swoje animozję i niechęć do osoby.

Mam wrażenie, że cały film o Bonaparte ma pokazać tylko jak Scott jako Brytyjczyk gardzi Napoleonem, jego historią oraz wielkością. W najmniejszych szczegółach ten film próbuje go ośmieszyć, poniżyć i pokazać jego małostkowość. W zasadzie to gdyby nie jeden triumf pokazany w tym filmie, to można odnieść wrażenie, że Bonaparte jest zwykłym generałem jakich wielu, który przypadkiem coś tam wygrał. Dramat, daję 6 za techniczne aspekty tego filmu, za ujęcia i sposób nagrania, za brak plastiku i kiczu, za świetne stroję i jeszcze lepszą charakterystykę, za rozmach przy tych dwóch bitwach oraz grę Józefiny, która według mnie odegrała swoją rolę dobrze. Duży minus Scotta za to co stworzył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones