PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864985}
5,6 26 743
oceny
5,6 10 1 26743
5,2 33
oceny krytyków
Napoleon
powrót do forum filmu Napoleon

Satyra

ocenił(a) film na 8

Minąłęły już dwa dni od chwili, w której wyszedłem z kina i im dłużej myślę Napoleonie, tym coraz bardziej pozytywnie. Wszystkie większe zastrzeżenie idą w niepamięć pozostawiając jedynie satyryczny obraz Francji oraz jego dziecinnego władcy. Materiały marketingowe zapowiadały dość poważny, ponury ton, do którego Napoleonowi niezmiernie daleko. Jasne, podczas scen batalistycznych można poczuć powagę sytuacji oraz geniusz samego Bonaparte. Cała reszta filmu natomiast przedstawia tą historię w mocno pokręcony sposób. Jednym może się to spodobać, innym nie. Osobiście się nie zawiodłem. Miałem ogromne oczekiwania co do filmu i jego głównej obsady, które zostały zaspokojone nie w ten sposób, jaki myślałem, jednak zostałem pozytywnie zaskoczony. Pomimo widocznych cięć w paru scenach i wielu niedopowiedzeń, oceniam, że zgrabnie przedstawiono te 30 lat historii. Miłośnicy historii, jak i samej postaci Napoleona mogą być nieco wzbórzeni, każdemu jednak kto chce spędzić 2,5h ciesząc michę serdecznie polecam. Jedna z ciekawszych biografii ostatnich lat.

ocenił(a) film na 8
rejuu

Tak samo odebrałem ten film. Dziwię się wzburzeniu wielu bo trzeba być naprawdę naiwnym by mysleć, że typ który za nic miał życie maluczkich to tylko fajny grubasek z loczkiem na czole.

ocenił(a) film na 2
WALLEN68

Oburzenie wynika z tego że ten film zawiera niezliczoną ilość bzdur dot. prawdy historycznej. Wie to każdy kto przeczytał jedna czy dwie j książki o Napoleonie. Ten film jest zwykłym paszkwilem i majaczeniem reżysera opartym na anglosaskiej propagandzie sprzed 200 lat która Napoleona pokazywała właśnie w takim świetle. Najbardziej ubawiło mnie to, że Scott przyznał że..nie czyta książek a tylko ogląda ilustracje bo .od tego mam zespół  :-) (widać że bez żadnego historyka), a Phoenix się przyznał że również nie przeczytał żadnej ksiażki o Napoleonie. Wyszedł im z tego istny kabaret. W komentarzach jest bardzo ładna analiza bzdur napisana przez historyka. Warto odszukać i przeczytać bo nie chce mi się tutaj powtarzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones