film

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
1954
2 godz. 56 min.
7,2 1 546
ocen
7,2 10 1 1546
2 789
chce zobaczyć
7,0 6
ocen krytyków
Zmagający się z alkoholizmem gwiazdor filmowy poznaje młodą śpiewaczkę. Z jego pomocą odnosi ona sukces jako aktorka, podczas gdy kariera mężczyzny ulega załamaniu. Więcej Mniej
Narodziny gwiazdy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 3 inne nagrody i 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Historia hollywoodzkiego gwiazdora, "cichego alkoholika" Normana Maine'a, i jego poświęcenia dla śpiewaczki Esther, której pomagał zostać wielką gwiazdą. Jednak uczennica przerosła samego mistrza, w wyniku czego Norman zaczął się coraz bardziej staczać...

boxoffice
$5 921 968 na świecie
$4 335 968 w USA
$1 586 000 poza USA
budżet
$5 019 770
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Transcona Enterprises
tytuł oryg.
A Star Is Born
inne tytuły
Z powodu swojego wizerunku rolę Normana Maine'a odrzucili: Humphrey Bogart, Marlon Brando, Montgomery Clift, Gary Cooper, Henry Fonda, Errol Flynn, Cary Grant, Ray Milland, Gregory Peck, Tyrone Power, Frank Sinatra, James Stewart oraz Robert Taylor. Ponadto propozycję zagrania tej postaci odrzucili także Richard Burton (zrezygnował na rzecz filmu "Szata") oraz Stewart Granger (nie mógł się dostosować do pracy z reżyserem), natomiast kandydatura Laurence'a Oliviera została odrzucona przez producenta.
Kiedy Esther i Norman siedzą w kabriolecie Normana, można dostrzec, że w trakcie kolejnych ujęć zmienia się odległość pomiędzy nimi.
Kiedy Esther i Norman siedzą w kabriolecie Normana, można dostrzec, że narzuta znajdująca się na siedzeniach znika w kolejnych ujęciach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych