film

Nie ma róży bez ognia

1974
1h 31m
7,6 38 573
oceny
7,6 10 1 38573
7,5 10
ocen krytyków
Młode małżeństwo, dokonując zamiany mieszkania na większe, poznaje nowego sublokatora. Zobacz pełny opis
Nie ma róży bez ognia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Janek (Jacek Fedorowicz) i Wanda (Halina Kowalska) mieszkają w małym pokoiku w willi, w której inne pokoje zajmują biura różnych instytucji. Janek często zostaje w pracy po godzinach, byle tylko za wcześnie nie wracać do ciasnego pomieszczenia. Pewnego dnia małżonków odwiedza niejaki Malinowski (Wiesław Gołas), który kiedyś mieszkał w tymJanek (Jacek Fedorowicz) i Wanda (Halina Kowalska) mieszkają w małym pokoiku w willi, w której inne pokoje zajmują biura różnych instytucji. Janek często zostaje w pracy po godzinach, byle tylko za wcześnie nie wracać do ciasnego pomieszczenia. Pewnego dnia małżonków odwiedza niejaki Malinowski (Wiesław Gołas), który kiedyś mieszkał w tym samym pokoiku. Proponuje małżonkom zamianę ich lokum na nowe, dwupokojowe mieszkanie, które właśnie otrzymał. Janek i Wanda początkowo są nieufni, ale w końcu dochodzi do zamiany. Okazuje się, że w nowym miejscu mieszka już były mąż Wandy - Jerzy (Jerzy Dobrowolski). Pomimo rozwodu, jako zameldowany u Wandy, ma prawo nadal przebywać w jej mieszkaniu. Janek stara się znaleźć sposób na pozbycie się intruza.

na podstawie
studio
Zespół Filmowy "Pryzmat"
tytuł oryg.
Nie ma róży bez ognia
inne tytuły
A Jungle Book of Regulations Międzynarodowy
więcej
Przed tym jak Janek poszedł do administratora osiedla, w mieszkaniu naprawiał kran, a za jego plecami widać było kontakty. Mimo to, zarządca obiecywał mu później ich założenie.
W nowo wstawionych drzwiach, które wcześniej wyważył Zenek, wizjer jest odwrotnie aniżeli był wcześniej. Ponadto pojawił się w nich nowy zamek, do którego Wanda miała już klucze.
W scenie, w której sąsiad i Janek wciągają lodówkę, dochodzi do upadku Janka. Wówczas widać jak spadają mu buty, które chwilę później ponownie znajdują się na jego stopach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ten koleś to po prostu najczystsze ZUO :D

Kocham ten film oglądam go od lat i zawsze będzie zaje bisty !!!!!!

Polska w PRL.

ocenił(a) film na 10

Swietny film dla mlodego pokolenia, ktore nie mialo tej "szansy" zycia w tych "wspanialych" czasach. Stanislaw Bareja wrecz po mistrzowsku ukazal paradoksy, absudy tamtych czasow. Mimo wszystko mam wrazenie ze wtedy zylo sie spokojniej, wolniej, mialo sie wiencej czasu dla rodziny przyjaciol.

- Sienkiewicz...
- niezupełnie, Mickiewicz ... trzy minus :D

najlepszy polski film!

ocenił(a) film na 10

kopalnia rozbrajających cytatów! "Jasiu, jak ja nie lubię tych wstrętnych myszy!", "No, ja cię z tej strony nie znałem.", "Biedny miś", "Ja pracuję w telewizji to ja pana rozumiem", "A nie, to takie rozliczenia między nami", no mogę wymieniać i wymieniać...
No i mój ukochany cytat filmowy wszech czasów:
"Aha, Jasiu,...

więcej

teksty

użytkownik usunięty

,,to jest po prostu druga zona naszego pierwszego meza...znaczy mojego bo... zona jest moja'' ja nie moge xD albo ,,mlody pan jest, sie pan wstydzi, przeciez to ludzkie a poza tym bardzo modne'', ,,Jerzy wraca nie ma nowego klucza! - ma klucz przeciez to zona! - to Jerzy dzwoni do drzwi!'' długo mozna wymieniac, to...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones