film

Nie ma róży bez ognia

1974
1 godz. 31 min.
7,6 37 631
ocen
7,6 10 1 37631
6 624
chce zobaczyć
7,3 6
ocen krytyków
Młode małżeństwo, dokonując zamiany mieszkania na większe, poznaje nowego sublokatora. Więcej Mniej
Nie ma róży bez ognia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Janek (Jacek Fedorowicz) i Wanda (Halina Kowalska) mieszkają w małym pokoiku w willi, w której inne pokoje zajmują biura różnych instytucji. Janek często zostaje w pracy po godzinach, byle tylko za wcześnie nie wracać do ciasnego pomieszczenia. Pewnego dnia małżonków odwiedza niejaki Malinowski (Wiesław Gołas), który kiedyś mieszkał w tymJanek (Jacek Fedorowicz) i Wanda (Halina Kowalska) mieszkają w małym pokoiku w willi, w której inne pokoje zajmują biura różnych instytucji. Janek często zostaje w pracy po godzinach, byle tylko za wcześnie nie wracać do ciasnego pomieszczenia. Pewnego dnia małżonków odwiedza niejaki Malinowski (Wiesław Gołas), który kiedyś mieszkał w tym samym pokoiku. Proponuje małżonkom zamianę ich lokum na nowe, dwupokojowe mieszkanie, które właśnie otrzymał. Janek i Wanda początkowo są nieufni, ale w końcu dochodzi do zamiany. Okazuje się, że w nowym miejscu mieszka już były mąż Wandy - Jerzy (Jerzy Dobrowolski). Pomimo rozwodu, jako zameldowany u Wandy, ma prawo nadal przebywać w jej mieszkaniu. Janek stara się znaleźć sposób na pozbycie się intruza.

na podstawie
studio
Zespół Filmowy "Pryzmat"
tytuł oryg.
Nie ma róży bez ognia
inne tytuły
A Jungle Book of Regulations Miedzynarodowe
Więcej...
Przed tym jak Janek poszedł do administratora osiedla, w mieszkaniu naprawiał kran, a za jego plecami widać było kontakty. Mimo to, zarządca obiecywał mu później ich założenie.
W nowo wstawionych drzwiach, które wcześniej wyważył Zenek, wizjer jest odwrotnie aniżeli był wcześniej. Ponadto pojawił się w nich nowy zamek, do którego Wanda miała już klucze.
W scenie, w której sąsiad i Janek wciągają lodówkę, dochodzi do upadku Janka. Wówczas widać jak spadają mu buty, które chwilę później ponownie znajdują się na jego stopach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych