Film

The Company of Wolves

1984 1 godz. 35 min.
7,3 2 840
ocen
7,3 10 2840
2 890
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"id":"31575","linkUrl":"/film/Towarzystwo+wilk%C3%B3w-1984-31575","alt":"Towarzystwo wilków","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/15/75/31575/6972159.2.jpg"}
Babcia opowiada swojej wnuczce, Rosaleen, kilka przerażających historii. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

"Horrorowa" wersja klasycznej bajki o Czerwonym Kapturku, pomysłowo skonstruowana i wspaniale sfilmowana. Reżyser nadał filmowi formę snu, który śni 13-letnia Rosaleen. Niewinne dziewczę o delikatnej urodzie ma dość bujną wyobraźnię. W "krwawych" fantazjach widzi swą starszą siostrę Alice rozszarpywaną w lesie przez stado wilków. Po jej"Horrorowa" wersja klasycznej bajki o Czerwonym Kapturku, pomysłowo skonstruowana i wspaniale sfilmowana. Reżyser nadał filmowi formę snu, który śni 13-letnia Rosaleen. Niewinne dziewczę o delikatnej urodzie ma dość bujną wyobraźnię. W "krwawych" fantazjach widzi swą starszą siostrę Alice rozszarpywaną w lesie przez stado wilków. Po jej pogrzebie babcia pociesza Rosaleen, ostrzegając ją jednocześnie przed wilkami, które mogą czasami przybierać postać mężczyzny. Słowa babci przechodzą niepostrzeżenie w kolejną opowieść o młodej wiejskiej dziewczynie, która wychodzi za mąż za wędrowca, przybyłego w jej strony. W noc poślubną małżonek niespodziewanie znika. Wiele lat później, gdy dziewczyna bierze ślub z innym, znów się pojawia, jednak już w postaci wilkołaka.

boxoffice
$4 389 334 w USA
budżet
$2 000 000
na podstawie
Angela Carter "The Company of Wolves" (opowiadanie)
studio
Incorporated Television Company (ITC) / Palace Pictures
data produkcji
1984
tytuł oryg.
The Company of Wolves
inne tytuły
Wśród wilków Polska
Towarzystwo wilków Polska
Więcej...
Z powodu ograniczeń budżetowych i innych czynników, część wilków grających w filmie to w rzeczywistości owczarki niemieckie z pomalowanym futrem.
Reżyser Neil Jordan nie urządzał castingu do roli Babci - kiedy film był już w trakcie realizacji, zaoferował tę rolę Angeli Lansbury.
Reżyser Neil Jordan chciał żeby Andy Warhol zagrał rolę diabła. Producent Stephen Woolley pojechał do Nowego Jorku na spotkanie z Warholem, a ten zgodził się wystąpić w filmie. Jednakże, bojąc się o swoje życie podczas podróży, Warhol zgodził się zagrać swoją rolę tylko wtedy, jeżeli sceny z jego udziałem zostaną nakręcone w Nowym Jorku. Było to niemożliwe i dlatego Jordan obsadził w tej roli Terence'a Stampa, który zgodził się pod warunkiem, że reżyser kupi dla niego garnitur. Jordan kupił garnitur, głównie po to, aby rozbawić tym aktora.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych