Wiwarium

Vivarium

2019 1 godz. 37 min.
5,7 3 029
ocen
5,7 10 3029
2 009
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
powrót do forum filmu Wiwarium
  • szybki1244 ocenił(a) ten film na: 9

Odradzam sugerowanie się oceną filmu szczególnie osobom których nie boli głowa od jej używania.
    Ta produkcja zmusza czasami do myślenia i nie traktuje widza jak tłuka któremu dosłownie wszystko trzeba wyjaśniać. Pozostawione zostało pole do własnej interpretacji.

Vivarium ma w sobie coś zatrważającego, lecz nie ma to nic wspólnego z horrorem w którym kolejny niepowstrzymany morderca robi teksańską masakrę piłą mechaniczną.

Tutaj przerażać może bardziej uczucie dyskomfortu, surrealizm i tajemnica.

Bliżej tutaj jednak do Edwarda Nożycorękiego niż Annabelle.

Polecam wszystkim, którzy szukają nietuzinkowej historii, niekoniecznie realistycznej za to zostawiającej widza z przemyśleniami również długo po seansie!

• Anakonda411 ocenił(a) ten film na: 8

szybki1244 W końcu ktoś kto zrozumiał o co w tym chodzi... świetny film ale mało kto go zrozumie

• tompab ocenił(a) ten film na: 5

szybki1244 Ten film nie jest świetny. Jednak daje pole do wywnętrzania się pseudointelektualistom jakie to surrealistyczne i niemożebne do ogarnięcia zakrętasy fabuły występują w tym filmie.

tompab Jeżeli znasz jakiś film w podobnym stylu tylko że lepszy to śmiało możesz nam tutaj polecić

• Bokciu ocenił(a) ten film na: 7

szybki1244 Książka była mocno intrygująca.

Bokciu Ten film jest na podstawie książki? Nie czytałem ale wyobrażam sobie, że musi być świetna!

• Bokciu ocenił(a) ten film na: 7

szybki1244 Hehehe...Nie - miałem na myślę książkę, którą przyniosło dziecko :)

Bokciu ah ok, już myślałem że coś przegapiłem :D Tak, to prawda, motyw z książką był ciekawy. Mi się jeszcze podobały też wszystkie zwierzęce aspekty "kukułki" ;)

• conneryfan ocenił(a) ten film na: 7

szybki1244 Więcej tu psychologii, metafory, filozofii niż sci-fi.
    Może jest o konsumpcjoniźmie, może o wychowaniu dzieci?

Największe wrażenie robi scena sprzed filmu, z ptakiem w gnieździe. Straszna!

• timiak ocenił(a) ten film na: 6

conneryfan Kukułka dokładnie tak robi.

• szybki1244 jak widzę takie nadęte, aroganckie wysrywy, to rzygać mi się chce