film

Znachor

1981
2 godz. 8 min.
7,6 145 164
oceny
7,6 10 1 145164
7,1 15
ocen krytyków
Historia znanego chirurga Wilczura, którego opuszcza ukochana żona. Zrozpaczony lekarz zaczyna pić i wdaje się w burdę, co skutkuje utratą pamięci. więcej mniej
Znachor zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Bohater filmu, profesor Wilczur, od którego odeszła żona z ukochaną córeczką, szuka zapomnienia w alkoholu. Ciężko raniony w głowę podczas bójki w podmiejskim szynku traci pamięć. Mija piętnaście lat. Policja zatrzymuje błąkającego się gdzieś na prowincji mężczyznę bez dokumentów, który nie zna swojego nazwiska. Aby uniknąć aresztowania, włóczęga kradnie z biurka urzędnika akt urodzenia niejakiego Antoniego Kosiby. Od tej chwili pod takim nazwiskiem wędruje po kraju.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Zodiak
tytuł oryg.
Znachor
inne tytuły
The Quack Miedzynarodowe
The Quack Wielka Brytania
więcej
Daniel Olbrychski i Piotr Garlicki byli kandydatami do roli hrabiego Leszka Czyńskiego, jednak obaj odrzucili tę ofertę.
Zdjęcia do filmu realizowano w Bielsku Podlaskim, pałacu w Radziejowicach, młynie wodnym w Skolimowie, Piekarach (gmina Piątek) oraz Łodzi (Polska).
Kulawe nogi Wasylka (Artur Barciś) tak naprawdę nie należały do grającego tę rolę aktora. Na plan został przywieziony człowiek i to jego chore kończyny zostały pokazane w filmie.
Europejskiej sławy kardiochirurg, profesor Rafał Wilczur (Jerzy Bińczycki), zostaje w dniu rocznicy ślubu porzucony przez żonę, która znika wraz z ich wspólną córeczką. Zrozpaczony profesor udaje się w tułaczkę po podmiejskich barach, by zatopić swoje smutki w alkoholu. Będąc kompletnie pijanym, zostaje okradziony i dotkliwie pobity przez oprychów,... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych