"1920 Bitwa Warszawska" - podziwiajcie zdjęcia panoramiczne

Informacja nadesłana przez dystrybutora / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%221920+Bitwa+Warszawska%22+-+podziwiajcie+zdj%C4%99cia+panoramiczne-78294
Już jutro w kinach w całej Polsce obejrzeć będzie można pierwsze rodzime trójwymiarowe widowisko "1920 Bitwa Warszawska". Zanim wybierzecie się na seans, obejrzyjcie niezwykłe zdjęcia panoramiczne autorstwa Dariusza Kosiora.

Egzekucję oficera możecie obejrzeć TUTAJ.

Odbicie Radzymina możecie obejrzeć TUTAJ.

To tylko przykładowe panoramy. Więcej znajdziecie na oficjalnej stronie filmu pod adresem http://www.bitwawarszawska1920film.pl/

"1920 Bitwa Warszawska" to wielki fresk historyczny o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. To także jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce, pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, nominowany do Oscara mistrz wielkich widowisk historycznych. Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan (Borys Szyc), poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego (Adam Ferency), który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji. Historia znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy Jana i Oli, ale całej dwudziestowiecznej Europy. Obok bohaterów fikcyjnych na ekranie pojawiają się także postacie historyczne: marszałek Józef Piłsudski (Daniel Olbrychski), generał Tadeusz Rozwadowski (Marian Dziędziel), pułkownik Wieniawa-Długoszowski (Bogusław Linda), a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin. Reżyserowi udało się odtworzyć atmosferę lat 20. ukazując wielki patriotyzm i heroiczny wysiłek pokolenia naszych przodków.
Udostępnij: