"Akademia Pana Kleksa" z Sanah! Zobaczcie teledysk "Jestem Twoją Bajką". Film w kinach od 5 stycznia

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Akademia+Pana+Kleksa%22+z+Sanah+Zobaczcie+teledysk+%22Jestem+Twoj%C4%85+Bajk%C4%85%22.+Film+w+kinach+od+5+stycznia-152015
"Akademia Pana Kleksa" z Sanah! Zobaczcie teledysk "Jestem Twoją Bajką". Film w kinach od 5 stycznia
"Jestem Twoją Bajką" to pierwszy utwór promujący film "Akademia Pana Kleksa". Do piosenki wykonywanej przez sanah powstał wyjątkowy, baśniowy teledysk, w którym artystka zabiera nas w podróż do najodleglejszych zakamarków naszej pamięci; w świat wyjątkowych, emocjonalnych przeżyć. Film "Akademia Pana Kleksa" na ekrany kin trafi 5 stycznia.  

Nieco starsi widzowie piosenkę "Jestem Twoją Bajką" znają już z wykonania Zdzisławy Sośnickiej, ale dla większości młodszego pokolenia prawdopodobnie będzie to pierwsza styczność z tym utworem. W każdej z wersji wzruszający tekst i baśniowy nastrój przywołują na myśl najpiękniejsze dziecięce wspomnienia. To muzyczny wehikuł, który na kilka minut przenosi do beztroskich czasów:

"(...) zabaw, myśli i słów.  
Pierwszych radości i pięknych snów".

Teledysk do filmu "Akademia Pana Kleksa"
Utwór w serwisach streamingowych – MagicRecords.lnk.to/JestemTwojaBajka

O filmie "Akademia Pana Kleksa""Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora.
 
Scenariusz filmu wyszedł spod piór Krzysztofa Gurecznego oraz Agnieszki Kruk. Reżyserem "Akademii Pana Kleksa" jest Maciej Kawulski. Za produkcję odpowiada Open Mind Production, a za dystrybucję firma NEXT FILM.

"Akademia Pana Kleksa" na ekrany kin trafi 5 stycznia.

Zwiastun filmu "Akademia Pana Kleksa"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones