"Akademia Pana Kleksa": Zobaczcie, jak wyglądała uroczysta premiera. Rozmawiamy z gwiazdami filmu

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Akademia+Pana+Kleksa%22%3A+Zobaczcie%2C+jak+wygl%C4%85da%C5%82a+uroczysta+premiera-153350
"Akademia Pana Kleksa": Zobaczcie, jak wyglądała uroczysta premiera. Rozmawiamy z gwiazdami filmu
źródło: Materiały prasowe
W poniedziałek 5 stycznia w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Akademia Pana Kleksa". Na czerwonym dywanie pojawiły się gwiazdy produkcji. Zobaczcie naszą relację z premiery: o Panu Kleksie opowiedzieli nam aktorzy: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak i Sebastian Stankiewicz oraz reżyser Maciej Kawulski. Zobaczcie, co działo się podczas wydarzenia.
  

"Akademia Pana Kleksa" - gwiazdy na premierze opowiadają nam o filmie
O filmie "Akademia Pana Kleksa"

"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej książki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...   

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora.
 
Scenariusz filmu wyszedł spod piór Krzysztofa Gurecznego oraz Agnieszki Kruk. Reżyserem "Akademii Pana Kleksa" jest Maciej Kawulski. Za produkcję odpowiada Open Mind Production, a za dystrybucję firma NEXT FILM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones