Ada Niezgódka na plakacie filmu "Akademia Pana Kleksa"

Instagram / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ada+Niezg%C3%B3dka+na+plakacie+filmu+%22Akademia+Pana+Kleksa%22-152514
Ada Niezgódka na plakacie filmu "Akademia Pana Kleksa"
"Akademia Pana Kleksa" trafi do kin 5 stycznia. To już najwyższy czas, by film doczekał się pierwszego plakatu. Dziś go właśnie poznaliśmy. Plakat opublikowany na Instagramie znajdziecie poniżej.   


O filmie "Akademia Pana Kleksa""Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...   

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora.
 
Scenariusz filmu wyszedł spod piór Krzysztofa Gurecznego oraz Agnieszki Kruk. Reżyserem "Akademii Pana Kleksa" jest Maciej Kawulski. Za produkcję odpowiada Open Mind Production, a za dystrybucję firma NEXT FILM.

Zwiastun filmu "Akademia Pana Kleksa"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones