"Akademia Pana Kleksa" z kolejnym rekordem frekwencyjnym. Żaden polski film nie dokonał tego od 4 lat

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Akademia+Pana+Kleksa%22+z+kolejnym+rekordem+frekwencyjnym.+%C5%BBaden+polski+film+nie+dokona%C5%82+tego+od+4+lat-153860
"Akademia Pana Kleksa" z kolejnym rekordem frekwencyjnym. Żaden polski film nie dokonał tego od 4 lat
źródło: Materiały prasowe
Maciej Kawulski poprzez media społecznościowe podzielił się ze światem dobrą nowiną: w miniony weekend "Akademia Pana Kleksa" przekroczyła granicę 2 milionów sprzedanych kinowych biletów. Jest to pierwszy polski film, któremu od wybuchu pandemii koronawirusa udała się ta sztuka.Przypomnijmy, że jeszcze zanim film o magicznej akademii zadebiutował oficjalnie w kinach, obejrzało go 438 000 widzów. Jest to rekordowy wynik pokazów przedpremierowych w historii polskiego box office'u.    

"Akademia Pana Kleksa": o filmie

   

"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora. Obsadę zasilili także m.in. Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek, Konrad Repiński, Mateusz Król oraz Tomasz Włosok.

Przypomnijmy, że na 3 stycznia 2025 zaplanowana jest premiera drugiej części "Akademii Pana Kleksa".

Maciej Kawulski ujawnia tajemnice "Akademii Pana Kleksa"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones