"Akademia Pana Kleksa" przyciąga tłumy. Rekord pokazów przedpremierowych

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Akademia+Pana+Kleksa%22+przyci%C4%85ga+t%C5%82umy.+Rekord+pokaz%C3%B3w+przedpremierowych-153468
"Akademia Pana Kleksa" przyciąga tłumy. Rekord pokazów przedpremierowych
źródło: Materiały prasowe
Choć "Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego do regularnej dystrybucji trafi dopiero 5 stycznia, to już zdążyła podbić kina. Film o zaczarowanej szkole profesora Ambrożego Kleksa obejrzało do tej pory 438 000 widzów. Jest to rekordowy wynik na pokazach przedpremierowych w historii polskiego box office'u.         

"Akademia Pana Kleksa": zobacz relację z uroczystej premiery
Kiedy zaczynaliśmy pracę nad filmem wiedziałem, że Kleks o sobie przypomni, ale w najszczerszych marzeniach nie spodziewałem się takiego wyniku i tak wspaniałego odbioru. Dziękujemy z całego serca dzieciom i tym małym i tym dużym. Dzięki Wam wieść o świecie wyobraźni niesie się coraz szybciej i szerzej – mówi Maciej Kawulski, reżyser i producent filmu."Akademia Pana Kleksa": fabuła i obsada"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora. Obsadę zasilili także m.in. Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek, Konrad Repiński, Mateusz Król oraz Tomasz Włosok.

"Akademia Pana Kleksa": zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones