"Człowiek rakieta" powróci

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Cz%C5%82owiek+rakieta%22+powr%C3%B3ci-118688
Studio Walta Disneya przygotowuje nową wersję filmu "The Rocketeer" ("Człowiek rakieta") z 1991 roku. Scenariusz widowiska - zatytułowanego "The Rocketeers" - napiszą Max Winkler i Matt Spicer.


Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. Ma to być zarazem sequel i reboot. Materiał zostanie uwspółcześniony: zamiast głównego bohatera będzie główna bohaterka - czarnoskóra kobieta.

Oryginalny film w reżyserii Joego Johnstona był ekranizacją komiksu, który z kolei stanowił hołd dla popkulturowych bohaterów z lat 30. i 40. To opowieść o Cliffie Secordzie, pilocie-kaskaderze, który znajduje się w posiadaniu prototypowego plecaka odrzutowego. W jego przygody zaplątani byli m.in. naziści, mafia, Howard Hughes i FBI. Film nie był sukcesem frekwencyjnym, ale zyskał sobie grono wiernych fanów.

Akcja "The Rocketeers" ma rozgrywać się 6 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym filmie. Secord zniknął podczas walki z nazistami. Jego miejsce zajmuje młoda czarnoskóra pilotka, która chce powstrzymać skorumpowanego naukowca usiłującego przejąć technologię Rocketeera do przechylenia szali w zimnej wojnie.