Charlie Hunnam gwiazdą filmu o przyjaźni człowieka i psa

Deadline / autor: Marcin Pietrzyk /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Charlie+Hunnam+gwiazd%C4%85+filmu+o+przyja%C5%BAni+cz%C5%82owieka+i+psa-137871
Charlie Hunnam gwiazdą filmu o przyjaźni człowieka i psa
źródło: Getty Images
autor: Stefanie Keenan
Charlie Hunnam ("Dżentelmeni") zagra główną rolę we wzruszającym filmie "Denali". Będzie również jednym z jego producentów.

Fabuła inspirowana jest prawdziwą historią niezwykłej przyjaźni człowieka i psa. Ben Moon, fotograf-obieżyświat, po przeprowadzce do Oregonu zaadaptował szczeniaka ze schroniska. Nazwał go Denali i wspólnie przemierzyli cały świat. Potem jednak nadeszły mroczne czasy. U Bena zdiagnozowano raka jelita grubego. Pies nie odstępował go w tym czasie ani na krok, wspierając go w trudnym okresie walki z chorobą. Mężczyzna wyzdrowiał, ale wkrótce potem u psa zdiagnozowane ten sam nowotwór. Teraz to Ben każdą chwilę spędzał z psem wspierając go w walce z chorobą.

W 2015 roku Ben Moon zrealizował w hołdzie psu krótkometrażówkę zatytułowaną po prosu "Denali". Stała się ona hitem internetu. Moon otrzymał propozycję opisania swojej przyjaźni z czworonogiem w książce. To ona stanowić będzie podstawę scenariusz filmu fabularnego.

"Denali" wyreżyseruje Max Winkler, który niedawno pracował z Hunnamem przy filmie "Jungleland". Winkler opracuje również scenariusz obrazu.
Udostępnij: