"Harry Potter i przeklęte dziecko" w drodze na ekran? Wytwórnia Warner Bros. planuje dwa filmy

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Harry+Potter+i+przekl%C4%99te+dziecko%22+w+drodze+na+ekran+Wytw%C3%B3rnia+Warner+Bros.+planuje+dwa+filmy-148434
"Harry Potter i przeklęte dziecko" w drodze na ekran? Wytwórnia Warner Bros. planuje dwa filmy
Ostatnia wizyta w uniwersum Harry'ego Pottera zakończyła się dla Warner Bros. porażką. "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" zarobiły w kinach zaledwie 400 milionów dolarów, czyli niewiele więcej niż wyniosły budżet filmu oraz koszty jego promocji. Nie oznacza to jednak, ze wytwórnia zamierza porzucić wymyślony przez pisarkę J.K. Rowling świat czarodziejów.

"Harry Potter i  przeklęte dziecko": ekranizacja w dwóch częściach?Podczas gdy plany nakręcenia czwartej i piątej odsłony "Fantastycznych zwierząt" zostały wstrzymane, Warner przymierza się do ekranizacji - i to w dwóch częściach! - przedstawienia teatralnego "Harry Potter i  przeklęte dziecko". Przypomnijmy, że studio nosiło się z zamiarem przeniesienia sztuki na ekran już w 2016 roku tuż po jej premierze. Rowling - skupiona wówczas na pisaniu scenariuszy kolejnych odcinków "Zwierząt" - nie była jednak zainteresowana powstaniem filmu. Być może teraz spojrzy na projekt przychylniejszym okiem. Zwłaszcza, że chęć udziału w przedsięwzięciu wyraził reżyser dwóch pierwszych części "Harry'ego Pottera" Chris Columbus.  


Akcja "Przeklętego dziecka" rozgrywa się blisko dwie dekady po wydarzeniach z książek i filmów o przygodach Harry'ego Pottera. Bohater pracuje w Ministerstwie Magii i wraz z żoną Ginny wychowuje trójkę dzieci. Najmłodsze z nich – syn Albus Severus – rozpocznie wkrótce naukę w Hogwarcie. Tam przyjdzie mu zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem.

Fenomen cyklu o Harrym PotterzeEkranowemu światu Harry'ego Pottera początek dał film "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" oparty na książce pod tym samym tytułem.  Tytułowy bohater  (Daniel Radcliffe) w wieku 11 lat odkrywa, że jest potomkiem pary czarodziejów. Wkrótce rozpoczyna naukę w szkole magii Hogwart i staje do walki z odpowiedzialnym za śmierć jego rodziców złym czarnoksiężnikiem Voldemortem. Zgodnie z przewidywaniami widowisko okazało się wielkim sukcesem kasowym i już wkrótce na ekran trafiły jego kontynuacje będące ekranizacjami kolejnych części powieściowego cyklu Rowling. Osiem filmów o przygodach Pottera nakręconych w latach 2001-2011 zarobiło  w kinach na całym świecie 7,7 mld dolarów.  

Fenomen serii sprawił, że wytwórnia Warner Bros.podjęła decyzję o realizacji spin-offu. Akcja "Fantastycznych zwierząt" rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z "Harry'ego Pottera". Filmy opowiadają o perypetiach magizoologa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), który wraz z przyjaciółmi stawia czoła armii nikczemnego czarownika Grindelwalda.   

Franczyza "Harry Potter" obejmuje także gry wideo, audiobooki oraz parki rozrywki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones