Oficjalnie! "Harry Potter" zostanie zekranizowany na nowo. Jako serial

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Max+potwierdza+ekranizacj%C4%99+cyklu+%22Harry+Potter%22.+J.K.+Rowling+producentk%C4%85+wykonawcz%C4%85-150294
Oficjalnie! "Harry Potter" zostanie zekranizowany na nowo. Jako serial
To, czego obawiały się rzesze fanów, stało się faktem. Podczas imprezy ujawniającej szczegóły platformy Max, która zastąpi HBO Max, oficjalnie potwierdzono, że cykl "Harry Potter" zostanie zekranizowany na nowo.

Czeka nas dekada z serialem "Harry Potter"Szefowie Warner Bros. Discovery David Zaslav i Casey Bloys zapowiadają, że fanów czeka trwająca dekadę przygoda, która będzie wierną adaptacją cyklu powieściowego J.K. Rowling. Sama autorka, choć w mediach społecznościowych budzi kontrowersje, będzie z serialem związana jako producentka wykonawcza.

Projekt będzie miał całkowicie nową obsadę. Nie będzie w żaden sposób powiązany z cyklem kinowym. Punktem odniesienia mają być dla niego książki.

Cieszymy się, że możemy dać widzom okazję do odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób - powiedział Bloys odpowiedzialny za content w HBO i Max. - Harry Potter jest kulturowym fenomenem i jest jasne, że świat ten cieszy się niesłabnącą miłością. Powstający we współpracy z Warner Bros. Television i J.K Rowling serial Max Original zanurzy się głęboko w każdą z kultowych książek, które fanom nieustannie sprawiają radość przez wszystkie te lata.


Fenomen cyklu "Harry Potter"Ekranowemu światu Harry'ego Pottera początek dał film "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001) oparty na książce pod tym samym tytułem.  Tytułowy bohater w wieku 11 lat odkrywa, że jest potomkiem pary czarodziejów. Wkrótce rozpoczyna naukę w szkole magii Hogwart i staje do walki z odpowiedzialnym za śmierć jego rodziców złym czarnoksiężnikiem Voldemortem. Zgodnie z przewidywaniami widowisko okazało się wielkim sukcesem kasowym i już wkrótce na ekran trafiły jego kontynuacje będące ekranizacjami kolejnych części powieściowego cyklu Rowling. Osiem filmów o przygodach Pottera nakręconych w latach 2001-2011 zarobiło  w kinach na całym świecie 7,7 mld dolarów.

Fenomen serii sprawił, że wytwórnia Warner Bros.podjęła decyzję o realizacji spin-offu. Akcja "Fantastycznych zwierząt" rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z "Harry'ego Pottera". Filmy opowiadają o perypetiach magizoologa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), który wraz z przyjaciółmi stawia czoła armii nikczemnego czarownika Grindelwalda.   

Najlepsze sceny z serii "Harry Potter"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones