"Harry Potter" powróci jako serial? Warner chce zekranizować od nowa sagę J.K. Rowling

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Harry+Potter%22+powr%C3%B3ci+jako+serial+Warner+chce+zekranizowa%C4%87+od+nowa+sag%C4%99+J.K.+Rowling-150194
"Harry Potter" powróci jako serial? Warner chce zekranizować od nowa sagę J.K. Rowling
Jak informuje Bloomberg, Warner Bros. i J.K. Rowling są o krok od podpisania kontraktu na realizację serialu będącego nową ekranizacją cyklu o Harrym Potterze. Każdy sezon będzie oparty na kolejnym tomie powieściowej sagi.  

Harry Potter powracaUmowa zakłada, że Rowling mogłaby uczestniczyć w pracach nad serialem, ale nie piastowałaby stanowiska showrunnerki. Domem nowego "Harry'ego Pottera" byłaby platforma streamingowa HBO Max. W związku z tym, że serial będzie miał w całości nową obsadę, na ekranie nie zobaczymy raczej gwiazd filmowych ekranizacji.   


Fenomen cyklu "Harry Potter"Ekranowemu światu Harry'ego Pottera początek dał film "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001) oparty na książce pod tym samym tytułem.  Tytułowy bohater w wieku 11 lat odkrywa, że jest potomkiem pary czarodziejów. Wkrótce rozpoczyna naukę w szkole magii Hogwart i staje do walki z odpowiedzialnym za śmierć jego rodziców złym czarnoksiężnikiem Voldemortem. Zgodnie z przewidywaniami widowisko okazało się wielkim sukcesem kasowym i już wkrótce na ekran trafiły jego kontynuacje będące ekranizacjami kolejnych części powieściowego cyklu Rowling. Osiem filmów o przygodach Pottera nakręconych w latach 2001-2011 zarobiło  w kinach na całym świecie 7,7 mld dolarów.

W obsadzie serii znaleźli się m.in. Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Granger), Alan Rickman (Severus Snape), Maggie Smith (Minerwa McGonagall), Robbie Coltrane (Hagrid), Gary Oldman (Syriusz Black), Michael Gambon (Albus Dumbledore), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange) oraz Ralph Fiennes (lord Voldemort).


Fenomen serii sprawił, że wytwórnia Warner Bros.podjęła decyzję o realizacji spin-offu. Akcja "Fantastycznych zwierząt" rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z "Harry'ego Pottera". Filmy opowiadają o perypetiach magizoologa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), który wraz z przyjaciółmi stawia czoła armii nikczemnego czarownika Grindelwalda.   

Najlepsze sceny z serii "Harry Potter"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones