J.K. Rowling atakuje gwiazdy "Harry'ego Pottera", bo "niszczą prawa kobiet"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/J.K.+Rowling+kontra+Daniel+Radcliffe+i+Emma+Watson.+Posz%C5%82o+o+prawa+os%C3%B3b+transp%C5%82ciowych-155012
J.K. Rowling atakuje gwiazdy "Harry'ego Pottera", bo "niszczą prawa kobiet"
źródło: Getty Images
autor: Jon Furniss
J.K. Rowling, autorka jednej z najpopularniejszych serii książek fantasy dla dzieci i młodzieży "Harry Potter", jest w swoim żywiole. A wszystko przez opublikowany przez NHS raport dotyczący tożsamości płciowej u dzieci i młodzieży. Raport przygotowała dr Hilary Cass po czterech latach badań.

Raport Cass wywołał burzę. Rowling atakuje atakujących CassNHS zleciło przygotowanie raportu w 2020 roku po tym, jak zauważono gwałtowny wzrost zgłoszeń od osób kwestionujących swoją płeć. Opublikowany przez Hilary Cass w środę raport odbił się w Wielkiej Brytanii szerokim echem.

Możemy w nim przeczytać m.in. o szokującym braku naukowych badań na temat tożsamości płciowej u dzieci oraz efektów i skutków ubocznych medycznych interwencji przeprowadzanych na nieletnich. Cass twierdzi, że niezwykła toksyczność debaty na temat transpłciowości sprawia, że profesjonaliści boją się prowadzić rzetelną, naukową rozmowę i dzielić się swoimi doświadczeniami i poglądami.

J.K Rowling od lat krytykuje wszystkich, którzy walczą o prawa osób transpłciowych. Wszystko to pod szyldem walki o prawa "prawdziwych kobiet". Dlatego też na raport zareagowała tak:


Dalej stwierdziła, że jest wściekła. Oskarżyła też o krzywdzenie nieletnich "tysiące osób, nie tylko lekarzy, ale również celebrytów" za to, że "nie kwestionują medialnych doniesień i raportów cynicznych korporacji".

Kiedy jeden z komentujących przypomniał, że orędownikami praw osób transpłciowych są Daniel Radcliffe i Emma Watson (gwiazdy filmowego cyklu "Harry Potter", z którymi kiedyś pisarka miała dobre relacje) i że natychmiast im wybaczy, gdy tylko ją przeproszą, ta odparła, że mogą darować sobie przeprosiny:

Gwiazdy, które przyłączyły się do ruchu mającego na celu podważenie ciężko wywalczonych praw kobiet i które wykorzystują swoje platformy do wspierania procesu tranzycji u nieletnich, mogą darować sobie przeprosiny dla osób, które żałują przebytej tranzycji oraz dla bezbronnych kobiet, które potrzebują przestrzeni wydzielonej dla osób tej samej płci.

Wojna Rowling z gwiazdami "Harry'ego Potter" zaognia się od kilku lat. W 2020 roku Radcliffe tak skomentował jeden z wpisów pisarki:

Transpłciowe kobiety to kobiety. Wszelkie oświadczenia stanowiące inaczej wymazują tożsamość i godność osób transpłciowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones