"Inside Job" na 8. Planete Doc Film Festival

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/%22Inside+Job%22+na+8.+Planete+Doc+Film+Festival-70947
Głośny dokument "Inside Job" Charlesa Fergusona, zdobywca tegorocznego Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny", znajdzie się w programie tegorocznego festiwalu PLANETE DOC. Film  zawalczy o nagrodę główną Millennium Award i będzie jednym z hitów sekcji "Nauki polityczne", w której zostaną zaprezentowane najlepsze filmy dokumentalne ostatniego roku poświęcone bieżącym tematom politycznym i społecznym.

Reżyser filmu Charles Ferguson podąża śladami przyczyn  kryzysu finansowego z 2008 roku, który pogrążył nie tylko amerykańską, ale także światową gospodarkę. Film "Inside Job" ukazuje niepokojąco bliskie związki między światem polityki, finansów i nauki, a winą za zapaść obarcza instytucje finansowe. Reżyser tropi ekscesy amerykańskich finansistów i udowadnia, że największego od czasów Wielkiej Depresji kryzysu można było nie tylko uniknąć, ale również przewidzieć.


Festiwal PLANETE DOC odbędzie się w dniach 6-15 maja w stołecznych Kinotece, Muranowie i Iluzjonie, a w dniach 6-8 maja w ramach "weekendu z cyfrowym PLANETE DOC" w kinach studyjnych w 20 miastach w Polsce.

Przedsprzedaż biletów rusza 2 maja w warszawskiej Kinotece.

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.planetedocff.pl