"Jak zostałem gangsterem" już na platformie Netflix

https://www.filmweb.pl/news/%22Jak+zosta%C5%82em+gangsterem%22+ju%C5%BC+na+platformie+Netflix-137999
"Jak zostałem gangsterem" już na platformie Netflix
Film Macieja Kawulskiego "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" z Marcinem Kowalczykiem w roli głównej jest już dostępny na platformie Netflix.

"Jak zostałem gangsterem" to historia, która pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych - już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię.

W przeciwieństwie do filmów Patryka Vegi, w których każdy element tekstu oraz języka filmowego wydaje się narzędziem egzekwowania marketingowego planu, w "Jak zostałem gangsterem" czuć autentyczną frajdę z opowiadania historii, zaplatania fabularnego patchworku, pracy z aktorami. Słowem, widać miłość do – cytowanej i trawestowanej z lepszym i gorszym skutkiem – konwencji, pisaliśmy w recenzji, którą przeczytacie TUTAJ.

W obsadzie m.in. Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Adam Woronowicz, Jan Frycz.