Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/%22Ko%C5%82o+czasu%22%3A+Nieznany+aktor+jako+Smok+Odrodzony-134256

"Koło czasu": Nieznany aktor jako Smok Odrodzony

  • Deadline
  • autor: mp
  • VOD, Seriale
Wiemy już, kto zagra jedną z najważniejszych ról w serialu Amazonu "The Wheel of Time". W Randa al'Thora, młodego pasterza, który okazuje się przepowiedzianym Smokiem Odrodzonym, wcieli się nieznany szerszej widowni Josha Stradowski ("To tylko przyjaźń").

Oko-swiata.jpg


Angaż do serialu otrzymali również: Madeleine Madden (jako Egwene al'Vere, pierwsza dziewczyna Randa, która chce zostać Aes Sedai), Marcus Rutherford (jako Perrin Aybara, przyjaciel Randa), Barney Harris (jako Matrim Cauthon, przyjacie Randa) i Zoë Robins (jako Nynaeve al'Meara - uzdrowicielka, która ma nadzwyczajny talent do przenoszenia Jedynej Mocy).

Gwiazdą serialu będzie Rosamund Pike. Przypadnie jej w udziale rola Moiraine Damodred - Aes Sedai z Błękitnych Ajah, która jest jedną z najbardziej utalentowanych w przenoszeniu Mocy kobiet.

"The Wheel of Time" jest ekranizacją bestsellerowej serii fantasy Roberta Jordana (dokończonej przez Brandonda Sandersona) składającej się z 15 tomów (jeden to prequel). Rozpoczęła ją powieść "Oko świata". Jej bohaterem jest młody Rand i grupa jego przyjaciół. Każdy z nich obdarzony jest wyjątkowymi mocami i możliwościami. Nie są jeszcze świadomi, że stanowią ważne tryby w proroctwach głoszących ostateczną walkę dobra i zła i koniec świata, jaki wszyscy znają. To właśnie Rand może stać się postacią kluczową.

zobacz też: