"Księżyc w nowiu" będzie lepszy od "Mrocznego rycerza"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ksi%C4%99%C5%BCyc+w+nowiu%22+b%C4%99dzie+lepszy+od+%22Mrocznego+rycerza%22-56248
Pierwsze, bardzo szacunkowe dane sugerują, że "Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu" może pobić rekord piątkowego otwarcia ustanowiony przez "Mrocznego rycerza". Wydaje się już prawie pewne, że wpływy z północnych pokazów będą rekordowe i zdecydowanie wyższe od 18,4 mln uzyskanych przez film Nolana. Rekord weekendowego otwarcia wydaje się jednak niezagrożonych, gdyż większość analityków spodziewa się, że już w sobotę wpływy zdecydowanie spadną.

W niektórych krajach "Księżyc w nowiu" zadebiutował wcześniej niż w piątek i tam też wyniki sugerują, że czeka nas prawdziwy wysyp rekordów finansowych.

We Francji w środę film zarobił 4,36 miliona dolarów czyli 4-krotnie więcej niż "Zmierzch". We Włoszech sequel zgarnął 2,7 miliona, co jest trzecim najlepszym środowym otwarciem w historii. Tylko dwa filmy z serii "Harry Potter" uzyskały lepszy wynik. Identyczna sytuacja miała miejsce w Hiszpanii, gdzie film zarobił 2,2 miliona dolarów.

"Księżyc w nowiu" uzyskał też znakomity wynik na północnych pokazach w Australii – 1,6 miliona dolarów. To więcej niż w 2005 roku uzyskał trzeci epizod "Gwiezdnych Wojen" (1,2 mln).