"Obraz pożądania" – premiera w TVP VOD

https://www.filmweb.pl/news/%22Obraz+po%C5%BC%C4%85dania%22+%E2%80%93+premiera+w+TVP+VOD-142744
"Obraz pożądania" – premiera w TVP VOD
źródło: materialy promocyjne

Nadchodzący weekend TVP VOD rozpoczyna premierą emocjonującego thrillera "Obraz pożądania" w reżyserii Giuseppe Capotondiego ("Suburra", "Stacja Berlin"). Jednym z głównych atutów filmu jest mistrzowska obsada z ikonami kina i muzyki – Donaldem Sutherlandem i Mickiem Jaggerem. W roli głównej – Claes Bang, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej za kreację w wyróżnionym również Złotą Palmą "The Square", partneruje mu zjawiskowa Elizabeth Debicki ("Wielki Gatsby", "Wdowy").



"Obraz pożądania", oparty na klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda ("Herezja oranżu palonego") to poruszająca ponadczasowa opowieść o pułapce chciwości, ambicji i kłamstwa, rozgrywająca się na tle idyllicznych krajobrazów północnych Włoch. Cassidy (w tej roli Mick Jagger) – ekscentryczny milioner i kolekcjoner dzieł sztuki, zaprasza do swojej posiadłości niegdyś obiecującego krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Cassidy składa propozycję nie do odrzucenia – chce, by James podczas zaaranżowanego wywiadu z legendarnym artystą (Donald Sutherland) ukradł obraz. Kierowany rozbuchanymi ambicjami i szansą na zwrot w karierze Figueras zgadza się, ale ten faustowski pakt ma go wiele kosztować. Pociąga za sobą niczego nieświadomą partnerkę (Elizabeth Debicki)…


Film opowiada o tym jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, żeby spełnić własne ambicje. Kłamstwa, które tworzymy, zaczynają w końcu rozkładać nasze własne poczucie rzeczywistości – mówi reżyser.

Obraz wykracza poza ramy gatunkowe – opowieść obyczajowa, pełnokrwisty thriller, kameralny, stylowy moralitet o pragnieniu sławy za wszelką cenę, inteligentna, chwilami zabawna, ale i gorzka satyra na środowisko niespełnionych artystów, krytyków i kolekcjonerów.

Powoli sącząca się intryga, zawoalowane intencje bohaterów i kryminalne łamigłówki znajdują zaskakujący finał. Pociąga hitchcockowski, jednocześnie zmysłowy klimat, wysublimowane dialogi, wyśmienite aktorstwo, zachwycające krajobrazy i hipnotyzująca muzyka. Krytycy trafnie określili produkcję jako dzieło, które "trzeba sączyć, zamiast konsumować haustami". Doskonała rozrywka na czerwcowy wieczór – zapraszamy na seans do TVP VOD.
Informacja sponsorowana