"Ostatni egzorcyzm 2" jeszcze trudniejszy dla bohaterów

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ostatni+egzorcyzm+2%22+jeszcze+trudniejszy+dla+bohater%C3%B3w-84943
Jak wiemy, produkcja "Ostatniego egzorcyzmu 2" trwa. Zdjęcia powstają w Nowym Orleanie, zaś w sieci pojawił się już pierwszy zarys fabuły filmu.

Akcja będzie rozgrywać się sześć miesięcy po pierwszym filmie. Znana z "jedynki" Nell Sweetzer znów musi skonfrontować się z nękającym ją demonem. To jednak nie jedyne jej zmartwienie - kobieta będzie musiała również ustrzec przez złem swojego nowego chłopaka Chrisa oraz uniknąć ataku grupy zdesperowanych duchownych, którzy postanowili ukołysać ją do wiecznego snu.

Całość reżyseruje Ed Gass-Donnelly ("Zabójcze piosenki małego miasta"). Scenariusz napisał Damien Chazelle, a za produkcję, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, odpowiada Eli Roth. Roth deklaruje, że nowy film będzie jeszcze bardziej mroczny niż poprzedni i otrzyma kategorię R. Ashley Bell, ponownie wcieli się w Nell Sweetzer.

Pierwsza część kosztowała jedynie 1,5 miliona dolarów, a zarobiła 70 milionów. Jej bohaterem był popularny egzorcysta, który stracił wiarę w Boga i postanowił porzucić swoje zajęcie. Przed zakończeniem kariery zgodził się jednak na jeszcze jeden rytuał, który miał zostać sfilmowany na potrzeby filmu dokumentalnego.