"Poza zasięgiem" na festiwalu Sundance

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22Poza+zasi%C4%99giem%22+na+festiwalu+Sundance-67984
"Poza zasięgiem" Jakuba Stożka jako jedyny spośród polskich dokumentów i krótkich metraży został zakwalifikowany do konkursu jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie - Sundance Film Festival.

Pomyślny bieg zdarzeń dla "Poza zasięgiem" Jakuba Stożka rozpoczął się na 50. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie film miał swoją polską premierę, a Stożek otrzymał nagrodę Złotego Smoka dla najlepszego reżysera w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w jury tego konkursu zasiadał Todd Luoto, który zajmuje się tworzeniem programu pokazów krótkich metraży na festiwalu w Sundance. Bardzo pozytywnie wspominając film Jakuba Stożka, Todd Luoto nieoficjalnie przyznaje, że dzięki zapoznaniu się z tym dokumentem na Krakowskim Festiwalu Filmowym zdecydował o zakwalifikowaniu "Poza Zasięgiem" do programu Sundance Film Festival.

Sundance Film Festival należy do jednych z najważniejszych imprez filmowych na świecie. Wspierany przez Sundance Institute, czyli non-profitową organizację założoną prze Roberta Redforda w 1981 roku, festiwal ten stanowi dla prezentowanych na nim filmów furtkę do światowej kariery. Przyszłoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 20 - 30 stycznia 2011 roku w Salt Lake City w Stanie Utah.

"Poza zasięgiem" to historia dwóch nastolatek, które od wczesnych lat dzieciństwa wychowywały się bez matki, ucząc się w ten sposób ogromnej samodzielności, nabierając odpowiedzialności i życiowej odwagi. Ich niezwykle dojrzałą decyzją staje się próba nawiązania kontaktu z matką i odbudowania rodzinnej więzi.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.darklight.pl
www.sundance.org