SUNDANCE 2020: Kto wybierze zwycięzców festiwalu?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/SUNDANCE+2020%3A+Kto+wybierze+zwyci%C4%99zc%C3%B3w+festiwalu-136118
SUNDANCE 2020: Kto wybierze zwycięzców festiwalu?
źródło: Getty Images
autor: Amy Sussman
Festiwal Sundance ujawnił składy jurorskie, które ocenią filmy podczas tegorocznej edycji.

GettyImages-1199297940.jpg Getty Images © Amy Sussman

W jury Konkursu Amerykańskich Filmów Fabularnych zasiądą aktorzy Ethan Hawke i Isabella Rossellini oraz reżyserzy Dee Rees, Rodrigo Garcia i Wash Westmoreland.

Zwycięzcę Konkursu Amerykańskich Dokumentów wyłoni kapituła, w której znajdą się reżyserzy Kimberly Reed i Elizabeth Chai Vasarhelyi.

Filmy z Konkursu Międzynarodowych Filmów Fabularnych ocenią aktorzy Wagner Moura i Alba Rohrwacher oraz reżyserka Haifaa Al Mansour, natomiast z Konkursu Międzynarodowych Dokumentów - kuratorzy Eric Hynes i Rima Mismar oraz reżyserka Nanfu Wang.

W jury sekcji krótkometrażowych znaleźli się aktorka Sian Clifford, artystka Cindy Sherman i dytrybutor Marcus Hu. Filmy z sekcji Next oceni reżyser Gregg Araki. Laureata nagrody im. Alfreda P. Sloana dla filmu opowiadającego o nauce/technologii wybiorą z kolei aktorka Emily Mortimer, reżyserzy Jessica Oreck i Michael Tyburski oraz naukowcy: dr Ruth Angus i Ainissa Ramirez.

Festiwal odbędzie się w dniach 23 stycznia - 2 lutego. W trakcie imprezy przyznanych ostanie 31 nagród. Ceremonia ich wręczenia odbędzie się 1 lutego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones