Dokument o Aleksieju Nawalnym podbija Sundance

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dokument+o+Aleksieju+Nawalnym+podbija+Sundance-145306
Dokument o Aleksieju Nawalnym podbija Sundance
W piątek ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Sundance. Za sprawą COVID-19 i wariantu omikron cała impreza miała w tym roku charakter wirtualny.

Zwycięzcy festiwalu Sundance 2022



Wielkim wygranym tegorocznej edycji festiwalu Sundance został dokument "Navalny". Film nie był ogłoszony w programie, lecz został zaprezentowany w ramach "sekretnego pokazu". Mimo to otrzymał nagrodę Ulubiony Film Festiwalu (do której kwalifikowały się wszystkie tytuły z programu) oraz nagrodę publiczności w konkursie amerykańskich filmów dokumentalnych.

Wielką nagrodę jury w konkursie filmów dokumentalnych zdobył z kolei "The Exiles".

W konkursie amerykańskich filmów fabularnych główną nagrodę jury zdobył "Nanny" z Michelle Monaghan. Z kolei widownia nagrodziła "Cha Cha Real Smooth" z Dakotą Johnson.

W międzynarodowym konkursie filmów fabularnych jury przyznało główną nagrodę koprodukcji boliwijsko-urugwajsko-francuskiej "Utama". Ulubieńcem widowni został z kolei fiński "Tytöt tytöt tytöt".

Międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych wygrały: "All That Breathes" (nagroda jury) i "The Territory" (nagroda publiczności).

Pełna lista laureatów dostępna jest TUTAJ.




Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2022. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones