"Pozwól mi wejść" będzie serialem

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Pozw%C3%B3l+mi+wej%C5%9B%C4%87%22+b%C4%99dzie+serialem-110378
Stacja A&E ("Bates Motel", "Les Revenants") przygotowuje serial oparty na znakomitym szwedzkim horrorze "Pozwól mi wejść" z 2008 roku będącym ekranizacją powieści Johna Ajvide'a Lindqvista. Nową wersją zajmą się Jeff Davis ("Teen Wolf") i Brandon Boyce ("Uczeń szatana").



Bohaterem oryginału jest dwunastoletni Oskar - wrażliwy, nieco bojaźliwy chłopiec, prześladowany przez silniejszych kolegów z klasy. Jego rówieśniczka - blada i zawsze poważna Eli - wychodzi z domu tylko w nocy. Spotykają się na blokowym podwórku szwedzkiego osiedla gdzieś na peryferiach miasta. Wraz z pojawieniem się dziewczynki w okolicy zaczynają się dziać przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest krew. Zamkniętego w sobie chłopca wydaje się to fascynować. Potrwa to, dopóki Oskar nie odkryje, że Eli jest wampirem.

Przypomnijmy, że "Pozwól mi wejść" doczekało się już jednego amerykańskiego remake'u. W 2010 roku film pod tym samym tytułem nakręcił dla wytwórni Hammer Matt Reeves. Obraz zebrał dobre recenzje, ale okazał się klapą w box offisie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones