"Priscilla, królowa pustyni" doczeka się sequela. Gwiazdy oryginału powrócą?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Priscilla%2C+kr%C3%B3lowa+pustyni%22+doczeka+si%C4%99+sequela.+Gwiazdy+orygina%C5%82u+powr%C3%B3c%C4%85-155151
"Priscilla, królowa pustyni" doczeka się sequela. Gwiazdy oryginału powrócą?
W tym roku minie 30 lat od premiery kultowego komediodramatu "Priscilla, królowa pustyni". Z tej okazji twórcy postanowili spotkać się ponownie na planie i nakręcić sequel.

"Priscilla, królowa pustyni" ponownie w trasieW rolach głównych powrócą Terence Stamp, Guy Pearce i Hugo Weaving. Reżyserem, scenarzystą i producentem będzie raz jeszcze Stephan Elliott. Fabuła trzymana jest w tajemnicy, ale wiadomo, że w filmie pojawi się dorosły już syn Ticka, który w oryginale miał 7 lat.

Bohaterami "Priscilli, królowej pustyni" są drag queens Bernardette (Stamp), Tick (Weaving) i Adam (Pearce), które  otrzymują kontrakt na występy w małym miasteczku na australijskiej pustyni. Ochrzciwszy swój autobus "Priscilla", trzy niezwykłe królowe wyruszają w podróż po bezdrożach. Po drodze przeżywają niezwykłe przygody, stawiają czoła wielu trudnościom i poznają nowych przyjaciół.


Film Elliotta miał światową premierę w maju 1994 roku na festiwalu w Cannes. Skromna produkcja okazała się niezwykle rentownym przedsięwzięciem, zarabiając w samych kinach blisko 30 milionów dolarów przy budżecie rzędu 2 milionów. "Priscilla" zdobyła również m.in. Oscara za najlepsze kostiumy oraz dwie nominacje do Złotego Globu.

Jak pisaliśmy w naszym rankingu najlepszych filmów o tematyce gejowskiej:  kwestia drag queen została tu potraktowana lekko, z przymrużeniem oka. Trójka barwnych bohaterów wyrusza na występy na australijską prowincję. W rytm skocznych przebojów szwedzkiego zespołu ABBA opowiedziana zostanie nam optymistyczna historia o gejach, pełna afirmacji życia i różnorodność. "Priscilla, królowa pustyni" każdego naładuje potężną dawką pozytywnej energii.

Zwiastun filmu "Priscilla, królowa pustyni"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones