"Skins" i "Doktor Who" wśród nowości serialowych BBC Entertainment

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22Skins%22+i+%22Doktor+Who%22+w%C5%9Br%C3%B3d+nowo%C5%9Bci+serialowych+BBC+Entertainment-50609
Poniżej prezentujemy najciekawsze propozycje serialowe, które pojawią się w BBC Entertainment w maju. Wśród nich nowego odcinki "Doktora Who" i "Kumpli" (Skins).

"Doktor Who"

Seria 3 – Od niedzieli 24 maja o 19.00

Pierwsze dwie serie nowej wersji serialu zachwyciły Brytyjczyków – a teraz nadchodzi kolejna! Jak zawsze, pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, humoru, złamanych serc… Nie zabraknie też straszliwych potworów.

Od chwili gdy Doktor (David Tennant) wkracza w życie studentki medycyny Marthy Jones (Freema Agyeman) – zmienia się ono raz na zawsze. We dwójkę podróżować będą przez czas i przestrzeń, radzić sobie z nieoczekiwanymi wydarzeniami, poznawać niezwykłe światy, trafiać na starych znajomych i zawierać nowe przyjaźnie.

W elżbietańskim Londynie, w teatrze Globe, poznają Williama Szekspira. To właśnie tu podobne wiedźmom stwory planują inwazję swego imperium na Ziemię. Natomiast w odległej przyszłości rasa ludzi wpadnie w straszną pułapkę wraz z rasą kotów. W obecnym Londynie 76-letni profesor Lazarus odzyska młodość, zaś konsekwencje jego poczynań zagrożą zarówno Marcie, jak i całej jej rodzinie.

Podróże Marthy i Doktora postawią na ich drodze bezwzględnego Judoon, wściekłego pożeracza plazmy, oraz odwiecznych wrogów Doktora Daleków, którzy chowali się w Nowym Jorku lat 1930., knując straszliwy plan, który miałby zniszczyć ludzi.


"Kumple"
Seria 2 – Od środy 13 maja o 23.00

Serial dla młodzieży, który zdobył nagrodę BAFTA, powraca z drugą serią odcinków. I znów mamy szansę przyjrzeć się nastolatkom z Brystolu, poznać ich życie, codzienne zmagania ze związkami, religią, narkotykami, zaburzeniami łaknienia i innymi zagadnieniami, które w naszych czasach dotyczą nastolatków. Wszyscy mają problemy – pytanie tylko, czy nasi bohaterowie będą umieli sobie z nimi poradzić?

Na scenę wkracza ktoś nowy: Sketch, lubiąca samotność dziwaczka, która większość czasu spędza opiekując się swą niepełnosprawną matką. Nie trwa długo, a zakochuje się w Maxxiem. Gdyby tylko nie było on gejem...  Tymczasem Sid spotyka dawno zaginionego krewnego, zaś mama Michelle ma nowego męża. Jak Michelle będzie sobie radzić, kiedy okaże się, że ma mieszkać z "młodą parą"? Dowiemy się także, czy Tony dojdzie do siebie po bardzo poważnym urazie, którego doznał pod koniec serii pierwszej.

Nowa seria "Kumpli" jest równie pełna energii jak pierwsza, zaś mroczne poczucie humoru, obecne w każdym odcinku sprawia, że serial jest po prostu porywający."Siły pierwotne"
Od niedzieli 17 maja o 18.00

Twórcy "Wędrówek z dinozaurami" mają dla nas pełen akcji serial fantastyczny, od którego zakręci się wam w głowie, a serce będzie biło, jak oszalałe!
 
Ekipa zoologów i opiekunów zwierząt dokonuje zdumiewającego odkrycia: prehistoryczne stwory przedostały się oto do naszych czasów i powodują straszliwe zniszczenia.

Douglas Henshall, James Murray, Andrew Lee-Potts oraz gwiazda zespołu S Club 7 Hannah Spearritt grają ekipę naukowców, powołaną przez rząd. Jej zadaniem jest tropić potwory i chronić przed nimi niewinnych ludzi.

Dzielna drużyna radzi sobie z potworami wszelkiej maści i rozmiaru, od ogromnych pająków po okropne gorgonopsy, od stworów przedziwnych po przepiękne. W każdym odcinku wykorzystano najnowocześniejsze techniki tworzenia grafik komputerowych i powołano do życia monstra tak straszne, że niejeden widz będzie oglądał nasz serial, chowając się za kanapą!
 
Czy bestie uda się przegnać z Anglii? Dowiecie się, oglądając "Siły pierwotne".
Udostępnij: