"Skywalker" v "Jumanji": dramatyczna walka o pierwsze miejsce

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Skywalker%22+v+%22Jumanji%22%3A+dramatyczna+walka+o+pierwsze+miejsce-136098
Drugi weekend 2020 roku na zagranicznych rynkach kinowych przebiegł całkiem spokojnie. Co prawda lokalnie zdarzały się imponujące wyniki: W Korei Południowej nadzwyczaj dobrze poradził sobie "Doktor Dolittle", w Indiach lepsze od oczekiwań otwarcie zaliczyło "Tanhaji", a we Włoszech wciąż królowała komedia "Tolo Tolo". Jednak ogólnie do zwycięstwa w naszym zestawieniu wystarczyło nieznaczne przekroczenie granicy 20 milionów dolarów. I tylko pięć tytułów osiągnęło 10 milionów dolarów.


Kto będzie numerem jeden, tego na razie nie wiadomo. Niepełne wyniki sugerują, że będzie to jednak dziewiąta część "Gwiezdnych wojen". Przed weekendem mogło się wydawać, że "Skywalker. Odrodzenie" bez większych problemów obroni pozycję lidera, ponieważ widowisko trafiło do kin w Korei Południowej. Tamtejsza widownia w większość zignorowała jednak produkcję LucasFilm, która ostatecznie zajęła dopiero trzecie miejsce (3,1 mln dolarów po pięciu dniach + wpływy z pokazów przedpremierowych). Debiutujący razem z "Gwiezdnymi wojnami" "Doktor Dolittle" w pięć dni zarobił 6,8 mln dolarów. Stąd też weekendowe wpływy "Skywalker. Odrodzenie" szacujemy na 22,8 mln dolarów. Widowisko wciąż jeszcze w skali całego globu nie osiągnęło miliarda dolarów, choć do granicy tej brakuje już tylko 10,4 mln dolarów.

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu, ale z realną szansą na pierwsze, znalazło się "Jumanji: Następny poziom". Weekendowe wpływy szacujemy na 22,4 mln dolarów. Wyniki widowiska Sony ciągnie w górę Ameryka Łacińska. W siedmiu tamtejszych krajach obraz wciąż jest na pierwszym miejscu, a w Argentynie miał dopiero swoją premierę i w cztery dni zarobił 1,2 mln dolarów. W tym tygodniu "Jumanji: Następny poziom" trafi do kin w Brazylii.

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znalazła się animacja "Kraina lodu II" z wynikiem 19,1 mln dolarów. Globalnie na jej koncie jest już 1,371,4 mln dolarów. Czyni to z niej 11. najbardziej kasową produkcję w historii.

Na czwartym miejscu wylądowało wojenne widowisko "1917", które w weekend zarobił co najmniej 18,4 mln dolarów. Ponieważ jednak w wielu krajach debiutowało jeszcze przed weekendem, to portal comScore podaje 19,9 mln.

"1917" fenomenalnie poradziło sobie w Wielkiej Brytanii, gdzie na otwarcie zgarnęło 9,5 mln dolarów. Dobre starty zanotowało również w Australii (3,3 mln dolarów), Hiszpanii (1,6 mln) oraz Nowej Zelandii (1,4 mln).

Piątkę zamyka animacja "Tajni i fajni" z wynikiem 10,7 mln dolarów. Na utrzymanie się w naszym zestawieniu duży wpływ miała premiera w Rosji, gdzie film zarobił 3,5 mln dolarów w cztery dni (plus pokazy przedpremierowe).
Udostępnij: