"Szybcy i wściekli" zaciągają hamulce, "Minionki" rok później

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli%22+zaci%C4%85gaj%C4%85+hamulce%2C+%22Minionki%22+rok+p%C3%B3%C5%BAniej-141546
"Szybcy i wściekli" zaciągają hamulce, "Minionki" rok później
"Szybcy i wściekli" już nawet nie zwalniają, ale zaciągają hamulec ręczny. Najnowsza data premiery to 25 czerwca bieżącego roku - to już trzecie przesunięcie premiery filmu. Przypomnijmy, że premiera "Szybkich i wściekłych 9" została wyznaczona pierwotnie na maj 2020 roku. W marcu jednak, kiedy kina na całym świecie zostały zamknięte, Universal przeniósł film na kwiecień 2021. A później na koniec maja. Teraz włodarze studia rozważali termin świąteczny, albo nawet przyszły rok, więc ich decyzję należy traktować jako badanie gruntu. Za kilka tygodni może się okazać, że Vin Diesel i spółka zajmą wolne miejsce w okresie Bożego Narodzenia, albo w I kwartale 2022. 

Jeszcze większy poślizg zaliczą kolejne "Minionki: Wejście Gru"". Piąta odsłona popularnego, animowanego cyklu została przesunięta aż o rok - mieliśmy obejrzeć je 2 lipca 2021 roku, a obejrzymy dopiero 1 lipca 2022. 

Pomimo, że sytuacja z otwartymi placówkami kinowymi jest w USA lepsza niż kilka miesięcy temu, to wciąż mówimy o produkcjach, które muszą na siebie zarobić - zwłaszcza "Szybcy i wściekli" o budżecie zbliżonym do 200 milionów dolarów. A to jedynie wierzchołek góry lodowej - pomimo coraz częstych zwrotów w stronę hybrydowych premier w streamingu i kinach, wiele studiów liczy na reanimację tradycyjnej kinowej dystrybucji w pełnej skali. 


Udostępnij: