świat

Szybcy i wściekli

Seria filmów akcji, których fabuła koncentruje się wokół nielegalnych wyścigów samochodowych, napadów oraz szpiegostwa. Kluczową postacią cyklu jest Dominic Toretto (Vin Diesel) - balansujący na granicy prawa, hołdujący rodzinnym wartościom nieustraszony pasjonat motoryzacji.

Na przestrzeni lat seria przeszła gruntowną metamorfozę. Pierwsze trzy filmy zrealizowane w latach 2001-2006 dotyczyły głównie ulicznych wyścigów. Od czasów "Szybko i wściekle" fabuły widowisk zaczęły nabierać coraz większego rozmachu. Przygody bohaterów rozgrywały się w coraz bardziej egzotycznych sceneriach (od slumsów Rio de Janeiro po islandzkie lodowce), a czarnymi charakterami stali się wszechpotężni kryminalni bossowie, najemnicy i terroryści.

W świecie "Szybkich i wściekłych" nie ma rzeczy niemożliwych. Toretto i jego towarzysze nagminnie łamią prawa fizyki, dokonując efektownych samochodowych akrobacji, postaci uznane za zmarłe niespodziewanie wracają do życia, a złoczyńcy przechodzą przemianę moralną i stają bohaterami pozytywnymi.  

Rosnąca lawinowo popularność "Szybkich i wściekłych" sprawiła, że  seria doczekała się spin-offów. W 2018 roku premierę miał film "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", w którym pierwsze skrzypce zagrali drugoplanowi dotąd bohaterowie Dwayne'a Johnsona i Jasona Stathama. Z kolei rok później na małym ekranie zagościł serial animowany "Fast & Furious: Spy Racers". Pod szyldem "Szybcy i wściekli" powstają również gry wideo, parki atrakcji, pokazy na żywo i zabawki.

Więcej Mniej
Szybcy i wściekli 10
Zwiastun nr 1
Szybcy i wściekli 9
Zwiastun nr 3
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
Zwiastun nr 3 2:25
Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci
Zwiastun nr 3 (sezon 3) 1:35
Fast & Furious 6: The Game
Zwiastun nr 1 0:49
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze sceny akcji w serii "Szybcy i wściekli"
  • Całkiem pomijając, jak kuriozalny jest ten film, jestem zaskoczona pozytywnie grą aktorską Johna Ceny. Można by pomyśleć, że będzie mega drewniany, a całkiem fajnie gra.

    Szybcy i wściekli jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.