Czekaliście na to 7 lat. "Omen" w końcu dostał prequel. Pierwsze zdjęcie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+First+Omen%22%2C+prequel+horroru+%22Omen%22%2C+trafi+do+kin+w+przysz%C5%82ym+roku-152897
Czekaliście na to 7 lat. "Omen" w końcu dostał prequel. Pierwsze zdjęcie
Koniec czekania! Zapowiadany od 2016 roku horror "The First Omen" w końcu trafi do kin. Disney ogłosił datę premiery oraz zaprezentował pierwsze zdjęcie.

Kiedy prequel horroru "Omen" trafi do kin?"The First Omen" został zrealizowany przez należące do Disneya 20th Century Studios. Amerykańska data premiery została wyznaczona na 5 kwietnia 2024 roku.

Szczegóły fabuły nie są znane. Wiemy jednak, że akcja filmu rozpoczyna się, kiedy młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, gdzie ma rozpocząć życie w jednym z tamtejszych kościołów. Niestety natrafia na przerażający mrok, który wstrząśnie jej wiarą. Odkryje też spisek, którego celem jest doprowadzenie do narodzin zła wcielonego.

A tak prezentuje się pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu "The First Omen":


Za kamerą stanęła Arkasha Stevenson, która do tej pory reżyserowała jedynie krótkometrażówki i odcinki seriali telewizyjnych. Pracowała m.in. przy hicie "Legion". Scenariusz przygotuje Stevenson we współpracy z Timem Smithem, który był jednym z producentów jej serialu "Pineapple".

W 2016 roku "The First Omen" miał wyreżyserować Antonio Campos wtedy świeżo po premierze swojego filmu "Christine" z Rebeccą Hall. Za scenariusz odpowiadał Ben Jacoby ("Bleed"). Po nim nad fabułą siedzieli Chad i Carey W. Hayesowie, scenarzyści dwóch części "Obecności". Oni chcieli opowiedzieć o tym, jak to się stało, że syn Diabła trafił na Ziemie w osobie małego chłopca.

Posłuchajcie podcastu "Krwawa gadka" o filmie "Omen"W połowie lat 70. "Omen" był wielkim kulturowym fenomenem i do dziś uważany jest za klasykę satanistycznego horroru. Obraz doczekał się dwóch kinowych kontynuacji i jednej telewizyjnej. W 2006 roku powstała nowa wersja kinowa historii.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones